Pracovní pomůcky a vybavení provozoven

Děrovačka trubek MSW-PN-100značky MSW, experta na profesionální ruční nářadí, je ideálním nástrojem pro vyřezávání otvorů do trubek. Teprve poté je lze spojit svařováním nebo jinými technikami. Díky tomu je možné vyrábět na míru ocelové rámy nebo na míru vyhotovit zábradlí či klec na kolečkách. Při děrování jsou výzvou šikmé otvory, do nichž musí příčné trubky přesně zapadnout. Pomocí děrovačky trubek můžete umístit vrtací hlavu pod úhlem mezi 0 a 60 °, aby bylo možné připravit přesné spojení. Za tímto účelem je na zařízení k dispozici snadno čitelná stupnice úhlu v krocích po jednom stupni. Pro pohodlnou manipulaci stroj disponuje nastavitelnou svěrkou s dvěma osami. Na jednou z nich se bezpečně připevní trubka o průměru 56 mm. Druhá os je vybavena pohyblivým trnem, ke kterému se připojí vrták. Dále se pomocí stupnice nastaví vrtací hlavice v požadovaném úhlu k trubce. Trn je poháněn prostřednictvím připojení ½ “ s externím vrtákem. S adaptérem vřetena můžete používat vrtací korunky o průměru od 12,7 do 15,9 mm. Důležité: Vrtačka a děrovky nejsou součástí dodávky! Děrovačka zaujme stabilní a odolnou ocelovou konstrukcí, kterou podporuje rám o síle 15 mm. Pro instalaci nástroj jednoduše upnete do svěráku. Zpracované trubky mohou být v závislosti na děrovke vyrobeny z oceli, hliníku, mědi nebo mosazi.

Ruční ohýbačkou trubek MSW-UB70 značky MSW dostanete kovové trubky nebo lišty do tvaru, jaký potřebujete. Ať už v dílně, v továrně nebo na staveništi – kde je třeba zhotovení přesných ohybů, pomůže tato ruční úhlová ohýbačka ohnout kov do požadovaného úhlu. Lze ji přesně nastavit a rychle uchytit kovové předměty tak, aby pomocí desek bylo možné provádět různé ohýbací práce. Na stupnici lze nastavit úhel ohybu do 120 stupňů. Tvar kovových obrobků tak můžete přizpůsobit všem podmínkám. Úhlová ohýbačka je vhodná jak pro plochou, tak i pro čtvercovou, úhlovou a kulatou ocel. Za studena i za tepla může ohýbat kov až do šířky 70 mm. Manipulace je snadná a efektivní. Rychloupínací systém s excentrickou svorkou umožňuje přesné upnutí obrobků. Tím získáte maximální kontrolu pro ohýbání kovových prvků do požadovaného úhlu a jejich přizpůsobení Vašim požadavkům. Velká deska zajišťuje bezpečný provoz ruční ohýbačky trubek. Navíc pevná ocelová konstrukce zajišťuje stabilitu pro různé druhy ohýbacích prací. Aby tvářecí stroj vydržel náporu síly, je třeba jej před zahájením práce přišroubovat na pracovní stůl nebo na podlahu. Ruční ohýbačka profilů a trubek plechu je vhodná pro nejrůznější kovy, proto je obzvlášť univerzálně použitelná. Ať máte v planu zpracovávat ocel, hliník, měď nebo mosaz, pomocí univerzální ohýbačky MSW se Vám podaří ohnout vše do jakéhokoli úhlu. Univerzální ohýbačka z kategorie dílenského vybavení má optimální ohýbací výkon dle pevnosti materiálu do 23 kg/mm².

Zakružovačka plechu MSW-SRM-32 ze sortimentu potřeb pro řemeslníky značky MSW je ideálním nástrojem pro ruční ohýbání ploché i kruhové oceli. Ohýbačka je nepostradatelným pomocníkem, pokud při své každodenní práci v dílně, továrně nebo v garáži musíte vyrábět speciální obrobky s velkým ohybem. Pro změnu úhlu ohybu mezi 0 a 360 ° otáčejte výškově nastavitelným pracovní válcem pomocí rýhovaného šroubu nahoru nebo dolů. Ostatní dva válce jsou nainstalovány pevně jako protipóly. Ohýbačka dokáže opracovávat přesně a rychle plochou ocel 25 x 5 mm i kruhovou ocel o průměru až 6,5 mm. Díky ruční klice o délce 33 cm má tato robustní zakružovačka optimální přenos síly. Po vložení obrobku mezi tři válce otáčíte klikou v jednom směru. Pokud obrobek ještě nedosáhl požadovaného zakřivení, jednoduše seřiďte rýhovaný šroub. Tento postup opakujte, dokud nedosáhnete požadovaného poloměru ohybu: minimální poloměr pro tento přístroj je 77 cm, maximální poloměr pak činí 140 cm. Ať už jste instalatér, topenář, pracujete v továrně anebo jste domácí kutil: Ohýbejte pomocí válcové ohýbačky z masivní oceli plochou nebo kulatou ocel přesně podle svých potřeb. Přístroj provádí ohýbání s tak jemným tlakem, že nedochází k poškození nebo dokonce zlomení obrobků. Další stupeň bezpečnosti dosáhnete, pokud zakružovačku upevníte pomocí předvrtaných montážních otvorů o průměru 10 mm na pracovní stůl nebo stabilní povrch.

Ruční ohýbačka trubek MSW-TBHY-02N výrobce MSW, specialisty na kvalitní ruční nářadí, nalezne uplatnění na všech místech, kde se pokládají trubky, jako například při instalacích potrubí, v autodílnách, při stavbě topení nebo v továrnách. Trubky pomocí ní ohnete rychle a přesně tak, jak potřebujete. Pomocí ruční ohýbačky trubek můžete jemným tlakem tvarovat trubky z mědi a PEX až do úhlu 90°, aniž by se při tom poškodily nebo rozbily. Použití je velmi snadné: Stačí pouze vložit tvarovku odpovídajícího průměru trubky a stlačit páku. Díky osmi dodávaným obloukům a čtyřem koncovkám můžete snadno ohýbat trubky o průměrech 10, 12, 14, 15, 16, 18, 20 a 22 mm – při maximální síle materiálu 1 mm. Ohýbačka trubek ruční je vyrobena z odolné hliníkové slitiny a je dodávána v robustním plastovém kufříku, který umožňuje bezpečnou přepravu a skladování v čistotě. Vezměte si praktickou ruční ohýbačku trubek s sebou na staveniště, abyste ji měli po ruce vždy, když ji budete potřebovat.

Všude tam, kde je třeba provádět zakružování kovů – ať pro válce nebo trubky – je zakružovačka MSW-SR305 nepostradatelnou pomůckou pro snadné a přímé dosažení nejlepších výsledků při zpracování kovů. Tato ohýbačka a zakružovačka je ideální pro ohýbání široké škály plechů z oceli, hliníku, mědi nebo mosazi. Zakružovačka se skládá ze tří válců vyrobených z extra tvrdé leštěné oceli. Pomocí kličky vtáhnete mezi válečky kovové plechy či kovové tyče o síle až 0,8 mm a můžete je ohýbat. Pro tváření kovových tyčí se na okraji válců nachází prohlubně o průměru 3,2 mm, 4,8 mm a 6,4 mm. V závislosti na tloušťce materiálu a požadovaném zakřivení lze nastavit vzdálenost a úhel válců. Maximální šířka plechů by neměla překročit 305 mm. Díky tomu je zakružovačka vhodná pro nejrůznější práce, jako je tvarování výčnělků, válců nebo trubek. Pokud je to nutné, lze plechy i narovnávat. Stabilní konstrukce zakružovačky vyrobená z litiny je pro obrábění kovů ideální. Vrchní válec lze jednoduše uvolnit a vyjmout, což umožňuje snadné čištění. Ale také díky tomu lze vyndávat již zpracované plechy. Pro bezpečnou stabilitu lze stroj upevnit k podlaze pomocí šroubů.

Ruční ohýbačka trubek MSW-TBR-400 od výrobce MSW, experta na kvalitní ruční nářadí, nalezne uplatnění na všech místech, kde se pokládají trubky, jako například při instalacích, v autodílnách, při konstrukci topení nebo v továrnách. Trubky pomocí ní ohnete rychle a přesně tak, jak potřebujete. Pomocí ruční ohýbačky trubek můžete jemným tlakem tvarovat kulaté trubky až do úhlu 180°, aniž by se poškodily nebo rozbily. Díky osmi ohýbacím formám, které jsou součástí dodávky, lze ohýbat kulaté trubky s vnějšími průměry 6 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm, 14 mm, 15 mm, 16 mm a 18 mm a maximální tloušťkou stěny 3 mm – a to vše bez vynaložení přílišného úsilí. Použití je velmi snadné: Nejprve upnete ohýbačku ve svěráku. Poté umístěte do ohýbacího zařízení ohýbací formu, která odpovídá průměru trubky. Nakonec namontujte páku a vložte trubku. Nyní stačí ohnout obrobek do požadovaného úhlu pomocí ergonomicky dlouhé páky. Ohýbačka je vyrobena z odolné oceli a snadno se rozkládá. Vezměte si praktickou ruční ohýbačku trubek se sebou na staveniště, abyste ji měli po ruce vždy, když ji budete potřebovat. Rozšiřte svůj sortiment nářadí a zakupte si profesionální ohýbačku plechů.

Ruční ohýbačkou trubek MSW-UB100A značky MSW dostanete kovové trubky nebo lišty do tvaru, jaký potřebujete. Ať už v dílně, v továrně nebo na staveništi – kde je třeba zhotovení přesných ohybů, pomůže tato ruční úhlová ohýbačka ohnout kov do požadovaného úhlu. Lze ji přesně nastavit a rychle uchytit kovové předměty tak, aby pomocí desek bylo možné provádět různé ohýbací práce. Na stupnici lze nastavit úhel ohybu do 120 stupňů. Tvar kovových obrobků tak můžete přizpůsobit všem podmínkám. Úhlová ohýbačka je vhodná jak pro plochou, tak i pro čtvercovou a kulatou ocel. Za studena i za tepla může ohýbat kov až do šířky 100 mm. Manipulace je snadná a efektivní. Rychloupínací systém s excentrickou svorkou umožňuje přesné upnutí obrobků. Tím získáte maximální kontrolu pro ohýbání kovových prvků do požadovaného úhlu a jejich přizpůsobení Vašim požadavkům. Velká deska zajišťuje bezpečný provoz ruční ohýbačky trubek. Navíc pevná ocelová konstrukce zajišťuje stabilitu pro různé druhy ohýbacích prací. Aby tvářecí stroj vydržel náporu síly, je třeba jej před zahájením práce přišroubovat na pracovní stůl nebo na podlahu. Ruční ohýbačka profilů a trubek plechu je vhodná pro nejrůznější kovy, proto je obzvlášť univerzálně použitelná. Ať máte v planu zpracovávat ocel, hliník, měď nebo mosaz, pomocí univerzální ohýbačky MSW se Vám podaří ohnout vše do jakéhokoli úhlu. Univerzální ohýbačka z kategorie dílenského vybavení má optimální ohýbací výkon dle pevnosti materiálu do 23 kg/mm

Dejte staré dobré kladivo stranou! Ruční signovačka MSW-SBR-100 značky MSW, experta na profesionální ruční nářadí, je ideálním pomocníkem pro ruční výrobu vroubkování a lemování: ať už v továrně, na staveništi nebo v domácí dílně. Slouží nejen k zpevnění obrobků, ale také je opticky vylepšuje. Signovačka byla optimálně navržena pro tváření plechů a trubek. Zařízení vyvíjí dostatečnou kompresi pro vroubkování a lemování plechů o tloušťce do 1 mm. Pro použití v dílně nebo na staveništi může být signovačka během několika sekund přišroubována k pracovnímu stolu nebo robustní stolní desce díky upevňovací svorce montážní nohy. Stroj je poháněn dlouhou ruční klikou s optimálním přenosem energie. Plech nebo trubka se nejprve vloží mezi horní a dolní válečky. Díky rotačnímu pohybu kliky je obrobek tvářen mezi válečkem s pozitivním tvarem a protějškem s negativním tvarem. Nastavitelný doraz na spodním válci umožňuje pracovní hloubku do 177 mm. V závislosti na typu válce se do plechu vtlačují spáry různých šířek. Pro stále hlubší profil se horní válec pomocí nastavovacího šroubu otáčí stále více dolů. Obrubovací a lemovací stroj se vyznačuje robustní konstrukcí z oceli a litiny. Spolu s montážní základnou má zařízení dostatečnou stabilitu pro přesné vtlačení vydutin do plechu. Rozsah dodávky zahrnuje 6 párů snadno vyměnitelných válců. Rozšiřte svoje nářadí na plechy o tuto praktickou signovačku.

Ruční ohýbačkou trubek MSW-UB100 značky MSW, expertů na vysoce kvalitní ruční nářadí, dostanete kovové trubky nebo lišty do tvaru, jaký potřebujete: ať při provádění instalačních prací, v dílně, topenářství nebo v továrně. Ohýbejte trubky během okamžiku právě tak, jak je potřebujete. Ruční ohýbačkou dostanete trubky z mědi nebo materiálu PEX jemným tlakem až do 90°, aniž byste je poškodili nebo rozbili. Použití je přitom velmi snadné: Přitom stačí pouze vložit příslušnou ohýbací formu do trubky podle jejího průměru, nasadit nástroj a stisknout páku. Díky čtyřem půlkruhovým ohýbacím formám a čtyřem protikusům můžete bez velké námahy ohýbat měděné a PEX trubky o průměrech 16 a 20 mm. Možné je ohýbat dokonce i velké trubky o průměru 26 a 32 mm, pokud jsou vyrobeny z PEX. Ruční ohýbačka trubek je vyrobena z odolné hliníkové slitiny a dodává se v robustním plastovém kufříku na nářadí pro bezpečný transport a čisté skladování. Vezměte s sebou praktickou ohýbačku trubek na staveniště, abyste měli vždy po ruce zařízení, když je budete potřebovat.

Ruční ohýbačka trubek MSW-BK-100 od výrobce MSW, experta na kvalitní ruční nářadí, nalezne uplatnění na všech místech, kde se pokládají trubky, jako například při instalacích, v autodílnách, při konstrukci topení nebo v továrnách. Trubky pomocí ní ohnete rychle a přesně tak, jak potřebujete. Pomocí ruční ohýbačky trubek můžete jemným tlakem tvarovat kulaté a pravoúhlé trubky až do úhlu 180°, aniž by se poškodily nebo rozbily. Díky šesti ohýbacím formám, které jsou součástí dodávky, lze ohýbat kulaté trubky s vnějšími průměry 9,5 mm, 12,7 mm, 14,3 mm, 15,9 mm, 19 mm a 22,2 mm a maximální tloušťkou stěny 1,2 mm – a to vše bez vynaložení přílišného úsilí. Pomocí dvou ohýbacích forem pro pravoúhlé trubky můžete tvarovat obrobky o průměrech 19 mm nebo 25,4 mm s tloušťkou materiálu do 1 mm. Použití je velmi snadné: Nejprve umístěte do ohýbacího zařízení ohýbací formu, která odpovídá průměru trubky. Poté vložte trubku a stlačte ergonomickou dlouhou páku s optimálním přenosem energie. Hotovo – trubka je ohnutá! Ruční ohýbačka trubek je vyrobena z odolné hliníkové slitiny a je dodávána v robustním plastovém kufříku, který umožňuje bezpečnou přepravu a skladování v čistotě. Vezměte si praktickou ruční ohýbačku trubek se sebou na staveniště, abyste ji měli po ruce vždy, když ji budete potřebovat. Pomocí čtyř předvrtaných montážních otvorů můžete zařízení upnout do svěráku nebo jej přišroubovat k pracovnímu stolu či stabilnímu povrchu. Rozšiřte svůj sortiment nářadí a zakupte si profesionální ohýbačku plechů.

Ohýbačka trubek MSW-TRB-300 ze sortimentu ručního nářadí od výrobce MSW je ideálním nástrojem pro ruční ohýbání kulatých trubek. Ohýbačka profilů je nepostradatelným pomocníkem při výrobě speciálních obrobků s velkými ohyby. Vysoký stojan pro montáž na podlahu zajišťuje pohodlnou pracovní výšku, takže nepotřebujete pracovní stůl a stále můžete pracovat ve stoje. Díky obzvláště dlouhé páce má toto robustní zařízení pro ohýbání trubek optimální pákový efekt a tím i přenos energie. Ohýbačka je ideální pro ohýbání trubek o tloušťce až 4 mm. Tři válce obsažené v rozsahu dodávky (25 x 75 mm/38 x 125 mm/45 x 150 mm) zajišťují úhel ohybu 120°. Kromě toho jsou se zařízením dodávány tři 3milimetrové svorkovnice s velikostí otvorů 26 mm, 40 mm a 48 mm. Ať už se jedná o instalace, práce v továrně, topení nebo kutilské práce kolem domu, se strojem na ohýbání z uhlíkové oceli můžete obratem ruky a v mžiku ohýbat trubky a plechy zcela podle vašich požadavků. Díky jemnému tlaku je zamezeno poškození nebo dokonce zlomení obrobků. Dodateční bezpečnosti dosáhnete upevněním ohýbačky k podlaze nebo silnou desku pomocí předvrtaných montážních otvorů o průměru 13 mm. Díky stojanu nabízí tento skládací ohýbací stroj pohodlnou pracovní výšku 130 cm.

Ohýbačka trubek MSW-TRB-100 ze sortimentu ručního nářadí od výrobce MSW je ideálním nástrojem pro ruční ohýbání kulatých trubek. Ohýbačka profilů je nepostradatelným pomocníkem při výrobě speciálních obrobků s velkými ohyby. Vzdálenosti mezi vnějšími protiběžnými válci a prostředním pracovním válcem, který se stará o zakřivení, lze snadno nastavit v pěti stupních. V závislosti na tem se mění i poloměr ohybu trubek (vnější průměr 38 mm). Dalších změn v zakřivení lze dosáhnout otočením prostředního válce dolů přes závitovou tyč ručního lisu. Díky dlouhé ruční klice disponuje tento robustní stroj na ohýbání trubek optimálním přenosem energie. Jakmile je trubka vložena mezi tři válce, otáčejte klikou v jednom směru. Pokud obrobek nemá požadované zakřivení, jednoduše nastavte ruční lis podle vašich preferencí a otáčejte klikou zpět v opačném směru. Tento postup opakujte, dokud nedosáhnete požadovaného poloměru ohybu: Minimální poloměr pro toto zařízení je 66 cm, maximální poloměr je 120 cm. Ať už se jedná o instalace, práce v továrně, topení nebo kutilské práce kolem domu, se strojem na ohýbání z uhlíkové oceli můžete obratem ruky a v mžiku ohýbat trubky zcela podle vašich požadavků. Díky jemnému tlaku je zamezeno poškození nebo dokonce zlomení obrobků. Dodateční bezpečnosti dosáhnete upevněním ohýbačky na pracovní stůl pomocí předvrtaných montážních otvorů o průměru 11 mm.

S vysekávacím lisem od společnosti MSW, odborníka na profesionální ruční nářadí, můžete bez námahy vyštipovat drážky a rohy ve všech typech plechů. Ruční děrovací stroj se snadno ovládá. Díky dobrému přenosu síly je vhodný nejen na staveniště, do dílen nebo továren, ale i pro kutily. Jak se u profesionálního řemeslných potřeb očekává, jsou nože vyrobeny z pružinové oceli (60Si2Mn / HRC 48-53).
 Děrovací stroj zaujme svými ostrými noži. Ty zaručují přesné a hladké střihy plechů o tloušťce až 1,3 mm. Délka řezu je 152 x 152 mm. U sériových drážek doporučujeme využít přesnou stupnici na spodní desce. Individuálně nastavitelné zarážky slouží jako fixace vložených plechů. Po vyrovnání můžete pomocí lisu snadno vyrazit stovky stejných drážek. Jedním tahem za 445 mm dlouhou páku vyvinete až 4 t lisovacího tlaku. Pro lepší manipulaci lze ohraňovací lis snadno připevnit k pracovní desce.

Ruční signovačka slouží ke zpracování plechu jednoduchým a přímým způsobem. Pomocí válečků lze do plechu vytvářet různé drážky a profily. Kromě toho řezací kotouče poskytují možnost plechy dle potřeby oříznout. Signovací stroj je ideální pro tváření různých plechů. Tento stroj vytvoří dostatečný tlak pro tvarování či dokonce dělení ocelových plechů o síle 1,21 mm či hliníkových plechů o síle 1,8 mm. Pro použití v dílně nebo na staveništi lze stroj jednoduše upevnit do svěráku. Signovačka se ovládá mechanicky pomocí ruční kličky. Ta pohání dvě hřídele, které jsou od sebe vzdáleny 50 mm a tvoří štěrbinu o šířce 440 mm. Na konci hřídelí se namontují válečky, které do plechu vyrážejí drážky různých tvarů. Krouživým pohybem pomocí kličky se plech vtáhne do stroje. Tento stroj vyniká stabilní konstrukcí z oceli a ocelové litiny. Výsledkem je dostatečná stabilita pro falcování plechu. Stroj je vybaven třemi páry válečků pro vytváření různě širokých falců. Kromě toho je součástí dodávky sada válečků na řezání plechu.

Autokarosářský a klempířský válcovací průtažný stroj MSW-EW-710 značky MSW se uplatní všude tam, kde je třeba zhotovovat vypouklé plechové profily. Ať už se jedná o renovaci karosérie v autoservisech nebo o opravu nádrží či blatníků, pomocí válcovacího průtažného stroje vždy vytvarujete plech do požadovaného vypouklého tvaru. Výhoda válcovacího průtažného stroje spočívá v tom, že pomocí něj můžete hladce vytvářet obloukové profily plechů bez nahřívání a tlučení kladivem. Pomocí několika jednoduchých kroků tak na částech karosérie či jiných kovových částech dosáhnete přesvědčivých výsledků. Tím ušetříte drahocenný čas, takže tato metoda je nákladově efektivní. Stroj má pro zpracování kovů jeden hlavní a šest různých válečků, s nimiž můžete tvářet kov pod různým přítlakem. Pomocí závitového vřetene upněte obrobek mezi velký hlavní válec a jeden z válečků o průměru 2 až 12 palců. Délka zasunutí je u tohoto stroje 710 mm, takže je zde dostatek místa i pro velké obrobky. Pomocí páky můžete na kov vyvinout tolik tlaku, kolik na zhotovení požadovaného klenutého tvaru potřebujete. Pro dosažení dobrých výsledků by pracovávaný plech neměl být silnější než 1,5 mm. Konstrukce stroje je vyrobena z robustní oceli, která má vhodnou stabilitu pro kovoobrábění. Tento materiál dále vyniká vysokou odolností a dlouhou životností. V rámu se nachází praktická police pro skladování válečků, takže je budete mít vždy po ruce. Nohy průtažného stroje jsou opatřeny montážními otvory, takže můžete bezpečně přišroubovat k podlaze v dílně či na pracovní desku.

Ohýbačka plechu MSW-PBR- 1020 od společnosti MSW, experta na profesionální ruční nářadí, je užitečnou pomůckou pro ruční ohýbání plechů a kovů. Ohýbačka plechu se používá v průmyslové výrobě v továrnách a dílnách. Pomocí vysoce kvalitní ohýbačky lze ohýbat plechy až do šířky 1 020 mm a tloušťky 2,5 mm. Na stupnici lze odečíst maximální úhel ohybu do 135 °. Segmenty v 11 různých šířkách (270 mm, 200 mm, 150 mm, 100 mm, 75 mm, 50 mm , 45 mm, 40 mm, 35 mm, 30 mm a 25 mm) lze podle potřeby vyjmout z horní čelisti a poté je zatlačit k sobě v závislosti na vašich preferencích. To zaručuje přesné výsledky při vytváření hran a ohýbání. Pro ohýbání plechů různé tloušťky je třeba nastavit vzdálenost mezi horní a spodní lištou. Namontované nastavovací šrouby umožňují toto nastavení provést v několika málo krocích. Odpovídající imbusový klíč pro uvolnění nebo utažení je součástí dodávky. Ohýbačka s maximální šířkou rozevření 50 mm má na ohýbací čelisti lištu. Stisknutím nožního pedálu na základně je obrobek sevřen tak, že máte obě ruce volné a můžete pomocí dvou držadel ovládat lištu. Díky protiskluznému gumovému krytu na držadlech je práce s tímto zařízením velmi bezpečná. Dodateční stability dosáhnete upevněním spodního rámu ocelové konstrukce k podlaze pomocí čtyř předvrtaných montážních otvorů o průměru 13 mm. Tuto ohýbačku plechu tedy můžou bez problémů obsluhovat dokonce i uživatelé bez zkušeností.

Ohýbačka plechu MSW-PBR-1270 od společnosti MSW, experta na profesionální ruční nářadí, je užitečnou pomůckou pro ruční ohýbání plechů a kovů. Ohýbačka plechu se používá v průmyslové výrobě v továrnách a dílnách. Pomocí vysoce kvalitní ohýbačky lze ohýbat plechy až do šířky 1 270 mm a tloušťky 2 mm. Na stupnici lze odečíst maximální úhel ohybu až 135 °. Segmenty v 11 různých šířkách (270 mm, 250 mm, 200 mm, 150 mm, 100 mm, 75 mm, 50 mm, 45 mm, 40 mm, 35 mm, 30 mm a 25 mm) lze podle potřeby vyjmout z horní čelisti a poté je zatlačit k sobě v závislosti na vašich preferencích. To zaručuje přesné výsledky při vytváření hran a ohýbání. Pro ohýbání plechů různé tloušťky je třeba nastavit vzdálenost mezi horní a spodní lištou. Namontované nastavovací šrouby umožňují toto nastavení provést v několika málo krocích. Odpovídající imbusový klíč pro uvolnění nebo utažení je součástí dodávky. Ohýbačka s maximální šířkou rozevření 50 mm má na ohýbací čelisti lištu. Stisknutím nožního pedálu na základně je obrobek sevřen tak, že máte obě ruce volné a můžete pomocí dvou držadel ovládat lištu. Díky protiskluznému gumovému krytu na držadlech je práce s tímto zařízením velmi bezpečná. Dodateční stability dosáhnete upevněním spodního rámu ocelové konstrukce k podlaze pomocí čtyř předvrtaných montážních otvorů o průměru 13 mm. Tuto ohýbačku plechu tedy můžou bez problémů obsluhovat dokonce i uživatelé bez zkušeností.

Ruční ohýbačkou trubek MSW-UB100 značky MSW dostanete kovové trubky nebo lišty do tvaru, jaký potřebujete. Ať už v dílně, v továrně nebo na staveništi – kde je třeba zhotovení přesných ohybů, pomůže tato ruční úhlová ohýbačka ohnout kov do požadovaného úhlu. Lze ji přesně nastavit a rychle uchytit kovové předměty tak, aby pomocí desek bylo možné provádět různé ohýbací práce. Na stupnici lze nastavit úhel ohybu do 120 stupňů. Tvar kovových obrobků tak můžete přizpůsobit všem podmínkám. Úhlová ohýbačka je vhodná jak pro plochou, tak i pro čtvercovou, úhlovou a kulatou ocel. Za studena i za tepla může ohýbat kov až do šířky 100 mm. Manipulace je snadná a efektivní. Rychloupínací systém s excentrickou svorkou umožňuje přesné upnutí obrobků. Tím získáte maximální kontrolu pro ohýbání kovových prvků do požadovaného úhlu a jejich přizpůsobení Vašim požadavkům. Velká deska zajišťuje bezpečný provoz ruční ohýbačky trubek. Navíc pevná ocelová konstrukce zajišťuje stabilitu pro různé druhy ohýbacích prací. Aby tvářecí stroj vydržel náporu síly, je třeba jej před zahájením práce přišroubovat na pracovní stůl nebo na podlahu. Ruční ohýbačka profilů a trubek plechu je vhodná pro nejrůznější kovy, proto je obzvlášť univerzálně použitelná. Ať máte v planu zpracovávat ocel, hliník, měď nebo mosaz, pomocí univerzální ohýbačky MSW se Vám podaří ohnout vše do jakéhokoli úhlu. Univerzální ohýbačka z kategorie dílenského vybavení má optimální ohýbací výkon dle pevnosti materiálu do 23 kg/mm

Všude tam, kde je třeba provádět zakružování kovů – ať pro válce nebo trubky – je zakružovačka MSW-SJ300 nepostradatelnou pomůckou pro snadné a přímé dosažení nejlepších výsledků při zpracování kovů. Lze ji rychle upevnit do svěráku, bude tedy ihned připravena k použití. Alternativně ji rovněž můžete přišroubovat na pracovní stůl nebo ji používat nijak nepřipevněnou. Zakružovačka se skládá ze tří válců vyrobených z extra tvrdé leštěné oceli. Pomocí kličky vtáhnete mezi válečky kovové plechy či kovové tyče o síle až 1 mm a můžete je ohýbat. Pro tváření kovových tyčí se na okraji válců nachází prohlubně o průměru 4, 6 a 8 mm. V závislosti na tloušťce materiálu a požadovaném zakřivení lze nastavit vzdálenost a úhel válců. Maximální šířka plechů by neměla překročit 310 mm. Díky tomu je zakružovačka vhodná pro nejrůznější práce, jako je tvarování výčnělků, válců nebo trubek. Pokud je to nutné, lze plechy i narovnávat. Stabilní konstrukce zakružovačky vyrobená z litiny je pro obrábění kovů ideální. Má různé možnosti připevnění: pro stacionární použití ji můžete připevnit pomocí šroubů k desce pracovního stolu. Dále ji můžete bez problémů upevnit v místě pracoviště do dílenského svěráku, ať se již jedná o dílnu nebo staveniště. Ale lze ji také používat bez jakéhokoli upevnění – je tedy vhodná i na mobilní použití.

Ohýbačka plechu MSW-PBR-1220 značky MSW, expertů pro profesionální potřeby pro řemeslníky, je užitečným pomocníkem při ručním ohýbání plechů a kovů. Ohýbačka plechu nalezne své uplatnění v průmyslové výrobě, například v továrnách nebo dílnách. S touto vysoce kvalitní ruční ohýbačkou plechu můžete ohýbat plechy do šířky 1 228 mm a tloušťky 1,5 mm. Maximální úhel ohybu činí 135 °. 16 ohýbacích segmentů ve třech různých šířkách (103,5 mm, 76,2 mm a 53 mm) lze podle potřeby jednotlivě vyjmout z horního nosníku a poté je spojit v závislosti na parametrech příslušného obrobku. To vám zaručuje přesnou práci při obrubování a ohýbání. Pro ohýbání různých sil plechu je nutné přestavět vzdálenost mezi ohýbacím nosníkem a ohýbacím ramenem. Pro seřizování jsou do stroje zabudovány stavěcí šrouby, které umožňují provést požadované nastavení několika obraty rukou. Příslušné klíče s vnitřním šestihranem pro uvolnění nebo dotažení jsou součástí dodávky. Ohýbačka s maximálním rozevřením 30 mm má na ohýbacím nosníku dvě ruční páky, potažené protiskluzovou gumou. Obsluha stroje je tedy nejen velmi snadná, ale také mimořádně bezpečná. Chcete-li dosáhnout ještě větší stability této masivní ohýbačky plechu, můžete její ocelovou konstrukci upevnit pomocí čtyř předvrtaných montážních otvorů o průměru 9 mm k pracovní desce nebo k podlaze. Tento intuitivní stroj dokáže snadno ovládat i nezkušený uživatel.

Všude tam, kde je třeba provádět okružování kovů – ať ve formě válce nebo trubky – je zakružovačka MSW-SR610 nepostradatelnou pomůckou pro snadné a přímé dosažení nejlepších výsledků při zpracování kovů. Tato ohýbačka a zakružovačka je ideální pro ohýbání široké škály plechů z oceli, hliníku, mědi nebo mosazi. Zakružovačka se skládá ze tří válců vyrobených z extra tvrdé leštěné oceli. Pomocí kličky vtáhnete mezi válečky kovové plechy či kovové tyče o síle až 0,8 mm a můžete je ohýbat. Pro tváření kovových tyčí se na okraji válců nachází prohlubně o průměru 2,4 mm, 3,2 mm a 4 mm. V závislosti na tloušťce materiálu a požadovaném zakřivení lze nastavit vzdálenost a úhel válců. Maximální šířka plechů by neměla překročit 610 mm. Díky tomu je zakružovačka vhodná pro nejrůznější práce, jako je tvarování výčnělků, válců nebo trubek. Pokud je to nutné, lze plechy i narovnávat. Stabilní konstrukce zakružovačky vyrobená z ocelové litiny je pro obrábění kovů ideální. Vrchní válec lze jednoduše uvolnit a vyjmout, což umožňuje snadné čištění. Ale také díky tomu lze vyndávat již zpracované plechy. Pro bezpečnou stabilitu lze stroj upevnit k podlaze pomocí šroubů.

Ohýbačka plechu MSW-MF-460 od společnosti MSW, experta na profesionální ruční nářadí, je užitečnou pomůckou pro ruční ohýbání plechů a kovů. Ohýbačka plechu se používá v průmyslové výrobě v továrnách a dílnách. Pomocí vysoce kvalitní ohýbačky lze ohýbat plechy až do šířky 460 mm a tloušťky 1,2 mm. Maximální úhel ohybu příslušného obrobku je 90 °. Díky pákovému efektu zajišťují dvě dlouhé páky optimální přenos energie, což umožňuje provozovat stroj bez velkého úsilí. Díky dvěma kulatým protiskluzným gumovým držadlům na konci páky je práce s tímto zařízením velmi bezpečná. Dodateční stability dosáhnete upevněním spodního rámu ocelové konstrukce k pracovnímu stolu nebo stabilnímu povrchu pomocí čtyř předvrtaných montážních otvorů o průměru 10 mm. S tímto intuitivním zařízením mohou snadno ohýbat plechy a tenké kovové desky i nezkušení uživatelé a rychle se stát profesionály!

Autokarosářský a klempířský válcovací průtažný stroj MSW-EW-560 značky MSW se uplatní všude tam, kde je třeba zhotovovat vypouklé plechové profily. Ať už se jedná o renovaci karosérie v autoservisech nebo o opravu nádrží či blatníků, pomocí válcovacího průtažného stroje vždy vytvarujete plech do požadovaného vypouklého tvaru. Výhoda válcovacího průtažného stroje spočívá v tom, že pomocí něj můžete hladce vytvářet obloukové profily plechů bez nahřívání a tlučení kladivem. Pomocí několika jednoduchých kroků tak na částech karosérie či jiných kovových částech dosáhnete přesvědčivých výsledků. Tím ušetříte drahocenný čas, takže tato metoda je nákladově efektivní. Stroj má pro zpracování kovů jeden hlavní a šest různých válečků, s nimiž můžete tvářet kov pod různým přítlakem. Pomocí závitového vřetene upněte obrobek mezi velký hlavní válec a jeden z válečků o průměru 2 až 12 palců. Délka zasunutí je u tohoto stroje 560 mm, takže je zde dostatek místa i pro velké obrobky. Pomocí páky můžete na kov vyvinout tolik tlaku, kolik na zhotovení požadovaného klenutého tvaru potřebujete. Pro dosažení dobrých výsledků by pracovávaný plech neměl být silnější než 1,5 mm. Konstrukce stroje je vyrobena z robustní oceli, která má vhodnou stabilitu pro kovoobrábění. Tento materiál dále vyniká vysokou odolností a dlouhou životností. V rámu se nachází praktická police pro skladování válečků, takže je budete mít vždy po ruce. Nohy průtažného stroje jsou opatřeny montážními otvory, takže můžete bezpečně přišroubovat k podlaze v dílně či na pracovní desku.

Tvářečka plechu neboli pěchovací a průtažný stroj MSW-SAS18 slouží k různému tváření plechu. Ve srovnání s tradičními metodami je použití tohoto stroje šetrné k opracovávanému materiálu. Tento tvářecí stroj se ideálně hodí na výrobu plechových dílů jako např. blatníků na kola, okenních lišt nebo okapových žlabů, je tedy vhodný pro použití v dílně nebo na staveništi. Síla se přenáší přes ruční páku. Inovativní konstrukce zaručuje jednoduchou a rychlou výměnu čelistí. Ať jste domácí kutil nebo profesionál, řemeslnické potřeby výrobce MSW obohatí každou dílnu. Formujte ocelové plechy o síle 1,2 mm nebo hliníkové plechy o síle 1,8 mm do požadovaného tvaru. Díky tvrzeným ocelovým čelistem vše bude probíhat nekomplikovaně a rychle. Tato tvářečka plechu zvládne dokonce i ostré úhly s poloměrem 8,45 mm. Pěchování (stahování) plechu je profesionální řešení pro tváření plechu. Tato technika slouží jako základ pro tvarování kleneb, například na starých blatnících veteránů. Pohybem páky odolné čelisti stroje stlačí plech. Pokud chcete zabránit možným trhlinám, můžete kov průběžně nahřívat. Roztahování by nemělo být prováděno plnou silou. Tvarování plechu vyžaduje trpělivost. Při práci s užším rádiem je pro profesionální provedení třeba plech protahovat vícekrát. Stejně jako pěchování, tak i protahování plechu musí to být prováděno opatrně a kousek po kousku. Pokud budete pracovat příliš rychle, může dojít ke zlomení materiálu. Podle potřeby je třeba namontovat buď čelisti určené na pěchování, nebo na roztahování plechu. To lze však díky prozíravé konstrukci provést velmi snadno. Stroj na tvarování plechu by měl být stabilně a bezpečně namontován na pracovní ploše nebo ve svěráku. Tato tvářečka vyniká nízkou hmotností, protiskluzovou gumovou rukojetí a stabilitou. Díky tomu je ideálním nástrojem pro tvarování plechu do správného tvaru.

Ohýbačka trubek MSW-TRB- 100 ze sortimentu ručního nářadí od výrobce MSW je ideálním nástrojem pro ruční ohýbání čtyřhranných trubek. Ohýbačka profilů je nepostradatelným pomocníkem při výrobě speciálních obrobků s velkými ohyby. Za účelem nastavení úhlu ohybu mezi 0 a 360° lze výškově nastavitelný střední pracovní válec otáčet nahoru nebo dolů pomocí závitové tyče ručního lisu. Dva vnější válečky jsou trvale instalovány jako protilehlé póly. Ohýbačka pracuje obzvláště přesně a rychle a je ideální pro čtyřhranné trubky o průměrech od 19 mm (¾“) do 38 mm (1 ½“). Díky dlouhé ruční klice disponuje tento robustní stroj na ohýbání trubek optimálním přenosem energie. Jakmile je trubka nebo plech vložen mezi tři válce, otáčejte klikou v jednom směru. Pokud obrobek nemá požadované zakřivení, jednoduše nastavte ruční lis podle vašich preferencí a otáčejte klikou zpět v opačném směru. Tento postup opakujte, dokud nedosáhnete požadovaného úhlu ohybu. Ať už se jedná o instalace, práce v továrně, topení nebo kutilské práce kolem domu, se strojem na ohýbání z uhlíkové oceli můžete obratem ruky a v mžiku ohýbat čtyřhranné trubky zcela podle vašich požadavků. Díky jemnému tlaku je zamezeno poškození nebo dokonce zlomení obrobků. Dodateční bezpečnosti dosáhnete upevněním ohýbačky na pracovní stůl nebo stabilní podklad pomocí předvrtaných montážních otvorů o průměru 14 mm.

Ohýbačka plechu MSW-PBR-610 od společnosti MSW, experta na profesionální ruční nářadí, je užitečnou pomůckou pro ruční ohýbání plechů a kovů. Ohýbačka plechu se používá v průmyslové výrobě v továrnách a dílnách. Pomocí vysoce kvalitní ohýbačky lze ohýbat plechy až do šířky 610 mm a tloušťky 1 mm. Maximální úhel ohybu je 135 °. Jedenáct segmentů v 5 různých šířkách (250 mm, 200 mm, 75 mm, 50 mm a 25 mm) lze podle potřeby jednotlivě vyjmout z horní čelisti a posunout k sobě v závislosti na příslušném obrobku. To zaručuje přesné výsledky při vytváření hran a ohýbání. Pro ohýbání plechů různé tloušťky je třeba nastavit vzdálenost mezi horní a spodní lištou. Namontované nastavovací šrouby umožňují toto nastavení provést v několika málo krocích. Odpovídající imbusový klíč pro uvolnění nebo utažení je součástí dodávky. Ohýbačka s maximální šířkou rozevření 20 mm má na ohýbací čelisti ruční páku s povrchem z protiskluzové gumy. Obsluha ohýbačky plechu tak je nejen velice jednoduchá, ale také absolutně bezpečná. Dodateční stability dosáhnete upevněním spodního rámu ocelové konstrukce k pracovnímu stolu nebo podlaze pomocí čtyř předvrtaných montážních otvorů o průměru 8 mm. Tuto ohýbačku plechu tedy můžou bez problémů obsluhovat dokonce i uživatelé bez zkušeností.

Děrovačka trubek je precizní nástroj pro vrtání otvorů do trubek před tím, než se budou svařovat nebo jinými způsoby spojovat. Pomocí ní je možné jak vyrábět na míru ocelové rámy, tak individuálně vyhotovit zábradlí. Můžete děrovat trubky z oceli, hliníku, mědi nebo mosazi. Zvláštní výzvou při děrování jsou šikmé otvory, do nichž musí příčné trubky přesně zapadnout. Na děrovačce můžete nastavit vrtací hlavici do úhlu až 50°, a připravit tak materiál pro přesný spoj. Na pracovní plošině se nachází stupnice po jednom stupni. Pro pohodlnou manipulaci stroj disponuje nastavitelnou šroubovou svěrkou. Na jedné nápravě se bezpečně připevní trubka o průměru 19 až 76 mm. Druhá náprava je vybavena pohyblivým kolíkem z leštěné nerezové oceli, k níž je připojen vrták. Dále se pomocí stupnice nastaví vrtací hlavice v požadovaném úhlu k trubce. Výšku lze nastavit vodorovně do 35 mm pomocí čepu. Děrovačka vyniká odolnou konstrukcí, která sedí na stabilním rámu 1 1/4“. Zvláštní pozornost byla věnována vrtáku, který je vyroben z broušené a leštěné nerezové oceli. To snižuje rušivé vibrace při děrování. Vrták je poháněn vrtačkou, který je připojena pomocí konektoru ½“. Na druhé straně čepu směrem k trubce lze nasadit vrtáky s přípojkou M12 a M15. Děrovačku je možné jednoduše přišroubovat na pracovní stůl. Můžete ji však také připojit do svěráku, díky čemuž ji budete moci používat velmi flexibilně.

Zakružovačka, ohýbačka a nůžky MSW-MFM-3IN1-305 spolehlivě zpracovává plechy, které je třeba zakružovat, ohýbat nebo řezat. Pro výrobu válců a trubek tento univerzální stroj ohýbá širokou škálu plechů vyrobených z oceli, hliníku, mědi nebo mosazi. Navíc jsou v zařízení integrovány matrice, které umožňují srážení hran a v případě potřeby i stříhání plechů a řezání kovových tyčí. Zakružovačka se skládá ze tří válců vyrobených z oceli. Pomocí kličky vtáhnete mezi válečky kovové plechy či kovové tyče o síle až 1 mm a můžete je ohýbat. Pro tváření kovových tyčí se na okraji válců nachází prohlubně o průměru 3,18 mm, 4,36 mm a 5,16 mm. V závislosti na tloušťce materiálu a požadovaném zakřivení lze nastavit vzdálenost a úhel válců. Maximální šířka plechů by neměla překročit 305 mm. Díky tomu je zakružovačka vhodná pro nejrůznější práce, jako je tvarování výčnělků, válců nebo trubek. Pokud je to nutné, lze plechy i narovnávat. Stroj je navíc vybaven dvěma matricemi, které lze použít pro ohýbání a řezání kovů. Při ohýbání se do plechu vyrazí úhel 90°. Vše lze jednoduše na stroji nastavit. Pro řezání je k dispozici také nastavitelná zarážka, díky níž můžete provádět stejné řezy několikrát za sebou. Tuto kombi zakružovačku/ohýbačku/nůžky 3 v 1 lze pevně připevnit k pracovnímu stolu pomocí šroubů. Stabilní konstrukce zakružovačky vyrobená z ocelové litiny je pro obrábění kovů ideální. Vrchní válec lze jednoduše uvolnit a vyjmout, což umožňuje snadné čištění. Ale také díky tomu lze vyndávat již zpracované plechy. Pro bezpečnou stabilitu lze stroj upevnit k podlaze pomocí šroubů.