Pracovní pomůcky a vybavení provozoven

Při nákupu stahováku kloubů MSW-BJP-MB.2 od společnosti MSW získáte vhodný nástroj na jednoduché a účinné odstraňování kulových hlav různých modelů značky Mercedes. Tento nástroj na vytlačení hlavy spojovací tyče je určen pro profesionální autoservisy, ale také pro domácí použití, jako nezbytná výbava každého amatérského automechanika. Tento multifunkční nástroj do automobilových dílen se skládá z jednoho tlačného vřetene, dvou lisovacích hlav 40 a 54 mm a třech tlakových matric 22, 33 a 57 mm. Je tak zajištěna možnost profesionální demontáže různých kulových hlav, čepů nápravy nebo hlav řídicí tyče vozů značky Mercedes-Benz tříd W220, W211 a W230. Tento profilovaný přítlačný šroub umožňuje velký úhel rozevření a byl navržen speciálně pro klíč na šestihrannou matici, který vytvoří nezbytný otáčecí moment k odstranění vtlačených kulových čepů. Tímto způsobem je umožněna pohodlná a jednoduchá výměna kulových hlav různých systémů. Tento nástroj nabízí nejjednodušší a nejúčinnější způsob výměny kulových hlav. Demontáž kulových čepů pomocí jiných, běžně používaných nástrojů, může mít za následek poškození částí auta a také zranění uživatele. Při používání stahováku kloubů od společnosti MSW jste naopak vždy chráněni před jakýmkoliv úrazem. Tento nástroj na vytlačení hlavy spojovací tyče je vyroben z pevné ocele a zaručuje, i v případě vysokého namáhání při používání, vysokou odolnost a dlouhou životnost jednotlivých jeho částí. I komplikované pracovní operace tak můžete provádět vždy efektivně a bezpečně. Sada na stahování kulových kloubů je umístěna v komfortním a ergonomickém plastovém kufříku s praktickým držákem. Individuálně tvarované přihrádky v kufříku zajišťují, že jsou nástroje vždy přehledně uspořádány, a že je možné je po použití přehledně uložit na správné místo.

Defektní ložiska kol na sebe upozorňují rychlým a hlasitým klepáním a stejně jako i ostatní opotřebitelné díly se musejí občas měnit. Pro rychlou a efektivní výměnu nabízí společnost MSW tento stahovák ložisek kol. Náš profesionální nástroj je vhodný pro různé velikosti ložisek a nábojů kol a neměl by tedy chybět v žádném autoservisu! Při výměně ložisek kola je tento nástroj optimálním pomocným prostředkem pro odborné a rychlé provedení demontáže a následné montáže. V sadě naleznete různě velké stahovací desky, o průměrech mezi 50 a 83,4 mm, pomocí kterých můžete výměnu efektivním způsobem provádět. Ušetří Vám to jak čas, tak i peníze. Výměnu ložisek i nábojů kol můžete provádět přímo na vozidle. Demontáž pružící jednotky není nezbytně nutná a ložisko tak můžete s vhodnými pouzdry vytlačit bez náročných přípravných prací. Nové ložisko kola pak můžete pomocí toho starého nalisovat na dosedací plochu, kterou nejprve očistíte. Pomocí vhodného tlačného elementu, který by měl doléhat na vnitřní kroužek ložiska, je možné opět přesně a snadno natáhnout náboj kola. Zde se ukazuje vysoce kvalitní zpracování částí nástroje jako velice důležité. Tento profesionální nástroj na ložiska kol je určen pro každodenní použití a jeho jednotlivé ocelové části opatřené nerezovou vrstvou se osvědčily jako velice odolné. Přepravní kufřík Vám pomáhá udržovat si přehled o všech jednotlivých dílech, které jsou zde úhledně uloženy.

Sada na stahování ložisek kol MSW-SHP9W.2 od společnosti 10062 je profesionální nástroj na opravy automobilů, který je určen k demontáži nábojů, ložisek kol a ložisek převodovky. Pomocí této sady je možné bezpečně a účinně demontovat dokonce i zadní nápravy s přírubou a většinu nábojů předních kol. Tento vysoce kvalitní nástroj je možné používat k různým účelům a je ideálním řešením pro každou dílnu, ve které se provádějí odborné a profesionální opravy ložisek a nábojů.
 Dodávané kluzné kladivo je vyrobeno z robustní ocele potažené chromem a je tedy velice odolné a trvanlivé. Toto výkonné 575 mm dlouhé kladivo vyvíjí silnou tažnou sílu, kterou je možné snadno demontovat i velice silně vzpříčené díly.
 Tuto rozsáhlou sadu nářadí je možné používat díky širokému spektru dílů a adaptérů opravdu univerzálním způsobem: například adaptér tažení plechu zajistí profesionální vyrovnání důlků, vnitřní a vnější stahovák se 2 nebo 3 rameny se může optimálně použít k demontáži ložisek a nábojů. Tato souprava na stahování ložisek je ideálním nástrojem pro různé odborně prováděné opravy.
 Při nákupu sady na stahování ložisek kol získáte sadu nářadí, která byla zkonstruována speciálně pro bezpečnou demontáž ložisek a nábojů. Používání běžných nástrojů může způsobit jak poškození vozidla, tak i zranění uživatele. Tato sada na stahování ložisek kol vám proto může poskytnout optimální služby při demontáži ložisek a ochránit vozidlo před poškozením a uživatele před zraněním. Všechny prvky nástroje a adaptér se vyznačují především svým vysoce kvalitním zpracováním, protože jako materiál byla použita zápustkově kovaná ocel. Díky výše uvedenému složení jsou tyto nástroje extrémně pevné a odolné, takže je možné je použít bez problémů i s velkou vynaloženou silou. Hlavní výhodu dané sady na stahování ložisek je především dlouhá životnost.
 Tato sada na stahování ložisek je kompatibilní s většinou značek automobilů a motorek a má tedy široké spektrum použití. Kromě toho je možné, kombinovat s touto soupravou i další příslušenství, jako jsou např. nástavce na závitová kluzná kladiva a oblast použití se může dále rozšířit. Sada na stahování ložisek je soupravou multifunkčních nástrojů a správným krokem, chcete-li provádět odbornou demontáž různých ložisek a nábojů. V dodávce obdržíte také praktický kufřík na nářadí z foukaného plastu.

Tato sada nářadí Spring-Lock MSW-ARC-11 od společnosti MSW není pouze perfektním nástrojem na otevírání spojů u vedení klimatizace automobilů, ale také u vedení paliva, vzduchu a oleje. Tato 23dílná sada nabízí vhodné řešení téměř pro všechny typy a modely vozidel a neměla by tedy chybět v žádné dílně! Spoje vedení klimatizací, vedení paliva a oleje nebo zpětného toku jsou systémy vyžadující údržbu. Aby bylo možné bez problémů uvolňovat různé spoje u většiny vozidel, je tato sada nářadí Spring-Lock vybavena množstvím různých nástrojů. Kromě nástrojů Spring-Lock o různých průměrech (3/8″, 1/2″, 3/4″, 5/8″) zde naleznete také šest dalších uvolňovacích nástrojů (5/16″, 3/8″, 1/2″, 5/8″, 3/4″, 7/8″), dva pákové nástroje, sedm uvolňovacích svorek pro spoje s rychlouzávěrem, jakož i další demontážní nástroje. Tak je tento kufřík s nástroji ideálním pomocníkem při uvolňování téměř všech pneumatických nebo hydraulických spojů u osobních automobilů, jako jsou Ford, Vauxhall, Opel a mnoho dalších modelů. Jako obzvláště praktické a účinné se ukázalo barevné kódování jednotlivých nástrojů a vysoce kvalitní zpracování jednotlivých nástrojů. Tato profesionální sada nástrojů je navržena pro každodenní používání a je tedy vyrobena z velice odolných materiálů, jako jsou ocel, slitiny hliníku a pevné plasty, jako např. ABS a POM. Přepravní kufřík vám pomáhá udržovat si přehled o všech jednotlivých dílech, které jsou zde úhledně uloženy.

Máte promáčknutou karoserii na autě, musíte otevřít dveře nebo okno bez klíče nebo potřebujete během montážních prací udržet určitý díl v potřebné vzdálenosti? Pak jsou montážní polštáře MSW-DA-26 značky MSW pro vás tím pravým řešením! Síla, bezpečnost a flexibilita v jedné sadě montážních polštářů, které vám výrazně usnadní práci! Sada montážních polštářů se skládá ze 4 různých nafukovacích polštářů, které jsou podle potřeby vhodné pro různé použití. Pomocí nafukovacích polštářů lze vyrovnat karoserie, aniž by došlo k jejich dalšímu poškození. Menší škody lze dokonce opravit bez nutnosti přelakování karoserie. Pomocí nafukovacích polštářů lze dokonce otevřít dveře nebo okna vozidla.
 Díky ruční pumpě můžete montážní vzduchové polštáře nafouknout velmi přesně, a dosáhnout tak požadovaných vzdáleností na milimetr přesně. Proto se sada rozpěrných polštářů hodí také pro různé montážní práce. Díky polypropylenu a nylonu jsou rozpěrné polštáře velmi robustní, jejich povrch je však zároveň měkký, takže nehrozí poškození laku poškrábáním.

Pokud například něco děláte na Vašem automobilu, vždy se může stát, že poničíte nějaký závit. Pomocí této sady na opravu závitů z oblasti dílenského vybavení společnosti MSW je možné každé poškození bez problémů opravit. Na průměry M5, M6, M8, M10, M12 máte k dispozici vždy jednu kompletní sadu nářadí a celkem dalších 110 vložek Helicoil. Díky svému robustnímu provedení a uložení v praktickém boxu, je tato sada na opravu závitů ideální výbavou každého profesionálního servisu a také dílny domácího kutila. Tato souprava nářadí na opravy automobilů obsahuje jednu V každé sadě je jeden vrták, pomocí kterého je možné původní závit odvrtat; dále závitník a šroubovací nástroj s příslušnými vložkami Helicoil, pomocí kterých se původní závit opraví. Šroubovací příchytka přitom bezpečně uchytí závitový trn vložky, který se poté vyrážecím kolíkem vyjme. Použití je opravdu velmi jednoduché a díky kompletní sadě vhodné pro všechny druhy závitů s uvedeným průměrem. 110 vložek Helicoil umožňuje provádění velkého počtu oprav a v případě potřeby opravy jiných rozměrů, je možné další vložky dokoupit. Rada: Aby byl závit vyříznut co nejčistěji, odstraňte v otvoru nejprve otřepy. Nářadí a vložky Helicoil je možné skladovat v pevném kovovém boxu. Každá sada má vlastní vybrání a potřebné nástroje jedné sady tak naleznete vždy rychle a včas. Profesionální nástroje jsou uloženy v robustním boxu, který je chrání a dá se také velice pohodlně převážet.

Se stahovákem kulových kloubů MSW-STE-11 značky MSW ze sortimentu potřeb pro řemeslníky získáte ten správný nástroj pro jednoduché a efektivní odstranění kulových hlav z různých modelů automobilů značky Mercedes. Je určen pro profesionální dílenské práce, ale využijí ho také hobby mechanici jako základní výbavu. Multifunkční automobilové nářadí se skládá z přítlačného vřetena, dvou lisovacích hlav o rozměrech 40 a 54 mm a tří přítlačných kusů o rozměrech 22, 33 a 57 mm. To umožňuje profesionální demontáž nejrůznějších kulových hlav, kloubů nebo konců spojovacích tyčí automobilů Mercedes-Benz řady 220, 211 a 230. Profilovaný přítlačný šroub umožňuje velký úhel otevření a byl speciálně navržen pro šestihranné klíče, které generují krouticí moment potřebný k odstranění nalisovaných kulových kloubů. To umožňuje pohodlnou a jednoduchou výměnu kulových hlav různých systémů. Tento nástroj představuje nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak vyměnit kulové hlavy. Demontáž různých kulových hlav s jinými komerčně dostupnými nástroji může poškodit části automobilu a také způsobit zranění samotného uživatele. S pomocí stahováku kulových kloubů značky MSW jste však vždy bezpečně chráněni před zraněním. Byl vyroben z robustní oceli s antikorozní povrchovou úpravou a zaručuje vysokou úroveň odolnosti a trvanlivosti jednotlivých prvků, a to i při nejvyšší zátěži během používání. To znamená, že i náročné pracovní kroky lze vždy provádět efektivně a bezpečně. Sada je uložena v pohodlném a ergonomicky tvarovaném plastovém kufříku s praktickou rukojetí. Individuálně tvarované otvory zajišťují skvělou organizaci nástrojů, které lze po použití vždy bezpečně uložit zpět na své místo.

Jedním z nejdůležitějších částí automobilu jsou brzdová vedení, které musejí vždy spolehlivě fungovat. Ale i dobře zajištěná vedení se během času externími vlivy opotřebí; může to být např. působením agresivního posypu nebo jiných vlivů okolního prostředí. Pomocí této lemovačky můžete brzdová vedení opravovat či repasovat tak, že provedete přesné olemování a zároveň úpravu spojek. Pomocí této lemovačky můžete bez problémů vytvarovat různá potrubí, v tomto případě se jedná o brzdová či hydraulická vedení, a tak lépe zajistit převlečné kotouče ke spojení daných vedení. Svěrací čelisti a tlačné kusy jsou dimenzovány na tvarování potrubí o průměru 4,75 mm, dále 5, 6, 8 mm až do 10 mm a na vytváření DIN normovaných konvexních obrub, jakož i dvojitých obrub dle SAE. Díky upínacímu přípravku a vysoce kvalitní uhlíkové oceli je možné bez problémů lemovat vedení o síle stěny až 1 mm. Manipulace s upínacím přípravkem na svěrací čelisti a tlačné kusy je velice jednoduchá a může se provádět přímo na vozidle. Tvary umožňují formování až do úhle 90°. Sada je dodávána v plastovém kufříku, ve kterém nalezne každý díl své místo, a který je možné díky integrovanému držadlu pohodlně přenášet.

Sortiment potřeb pro řemeslníky značky MSW vám nabízí 419 O-kroužků různých velikostí. Přehledně uloženo v plastovém kufříku a každý kutil i profesionální řemeslník tak během chvilky nalezne vhodný těsnicí kroužek. Díky své odolnosti a trvanlivosti ideální na výrobu automobilů či do oblasti strojírenství, v sanitární oblasti a všude tam, kde má být spolehlivě zabráněno průniku různých materiálů. Těsnicí kroužky ze sortimentu O-kroužků jsou vyrobeny z nitrilového kaučuku. Tento materiál vás přesvědčí vysokou odolností vůči olejům, tukům a uhlovodíkům. Dále nabízí tento syntetický kaučuk velice nízké opotřebení a tím i vysokou životnost. Sada obsahuje celkem 419 těsnících kroužků v těchto velikostech a množstvích

 • 20 x R-01 (Ø 3,0 x 6,0 mm / síla : 1,5 mm)
 • 20 x R-02 (Ø 4,4 x 8,4 mm / síla : 2,0 mm)
 • 18 x R-03 (Ø 5,0 x 9,0 mm / síla: 2,0 mm)
 • 23 x R-04 (Ø 7,0 x 10,0 mm / síla: 1,5 mm)
 • 23 x R-05 (Ø 10,0 x 13,0 mm / síla : 1,5 mm)
 • 23 x R-06 (Ø 13,0 x 16,0 mm / síla: 1,5 mm)
 • 14 x R-07 (Ø 10,0 x 15,0 mm / síla: 2,5 mm)
 • 13 x R-08 (Ø 11,0 x 16,0 mm / síla: 2,5 mm)
 • 14 x R-09 (Ø 13,0 x 18,0 mm / síla: 2,5 mm)
 • 13 x R-10 (Ø 14,0 x 19,0 mm / síla: 2,5 mm)
 • 14 x R-11 (Ø 16,0 x 21,0 mm / síla: 2,5 mm)
 • 14 x R-12 (Ø 18,0 x 23,0 mm / síla: 2,5 mm)
 • 13 x R-13 (Ø 19,0 x 24,0 mm / síla: 2,5 mm)
 • 14 x R-14 (Ø 21,0 x 26,0 mm / síla: 2,5 mm)
 • 13 x R-15 (Ø 22,0 x 29,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-16 (Ø 18,0 x 25,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-17 (Ø 20,0 x 27,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-18 (Ø 22,0 x 29,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-19 (Ø 23,5 x 30,5 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-20 (Ø 25,0 x 32,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-21 (Ø 26,5 x 33,5 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-22 (Ø 28,0 x 35,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-23 (Ø 30,0 x 37,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-24 (Ø 31,0 x 38,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-25 (Ø 33,0 x 40,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-26 (Ø 34,5 x 41,5 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-27 (Ø 36,0 x 43,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-28 (Ø 38,0 x 45,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-29 (Ø 41,0 x 48,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-30 (Ø 44,0 x 51,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-31 (Ø 47,0 x 54,0 mm / síla: 3,5 mm)
 • 10 x R-32 (Ø 50,0 x 57,0 mm / síla: 3,5 mm)

Stahovák ložisek MSW-BP16.2 značky MSW přináší profesionální sadu nářadí pro demontáž vnitřních ložisek nejrůznějších automobilů a strojů, jako jsou například hnací nebo pilotová ložiska. Sadu lze použít k opravě osobních vozidel, dodávek, motocyklů a dalších profesionálně nebo komerčně používaných vozidel. Sada stahováků vnitřních ložisek poskytuje odborníkům zvláště bezpečný způsob demontáže různých částí automobilů a strojů. Použití provizorních nástrojů, jako je například kladivo, může mít za následek nechtěného poškození vozidla a stroje nebo dokonce zranění uživatele. S výkonným reverzním kladivem a touto sadou profesionálního příslušenství budete vždy bezpečně chráněni před možnými škodami. Stahovák na vnitřní ložiska vás zaujme svou nadprůměrnou tažnou silou, kterou při vytahování vyvíjí těžké reverzní kladivo. Díky tomu stačí při použití sady vyvíjet jen malé množství síly, a to i u zvlášť pevně sedících ložisek. Rozsáhlá sada stahováků ložisek s deseti rozpínacími trny v různých velikostech a jedním kluzným kladivem vám poskytne maximální možnou flexibilitu. Díky tomuto velkému počtu rozpínacích trnů lze stahovák ložisek použít pro většinu vnitřních ložisek o průměru 8 až 58 mm. Kromě toho obsahuje sada také praktický dvouramenný stahovák, který lze kombinovat se třemi různými šroubovými adaptéry. Díky tomu jej lze také individuálně přizpůsobit příslušnému ložisku. Dvouramenná konstrukce stahováku zajišťuje obzvláště jednoduchou a snadnou demontáž ložisek. Rozpínací trny, stejně jako dvouramenný stahovák a kluzné kladivo obsažené v sadě, jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli, která je dokonce ještě odolnější než běžná ocel. Díky tomu jsou nástroje mimořádně odolné proti korozi a zlomení, ke kterým může dojít v důsledku plíživých procesů. Kompletní sada stahováků ložisek je zabalena do praktického plastového kufříku, který obsahuje samostatné vybrání pro každý jednotlivý nástroj. Díky pohodlné rukojeti lze kufřík snadno přepravovat, takže budete mít své nářadí vždy po ruce.

Se stahovákem kulových kloubů MSW-SPS-14 od společnosti MSW, která je představitelem vysoce kvalitní výbavy do automobilových servisů, získáte vhodné vybavení na rychlou montáž a demontáž kulových kloubů, pryžových ložisek a pružných vložek zadní nápravy různých modelů vozů BMW a modelů Mini. Tento nástroj na vytlačení nosných kloubů je určen pro profesionální autoservisy, ale také pro domácí použití, jako nezbytná výbava každého amatérského automechanika. V rozsahu dodávky naleznete vše, co potřebujete na výměnu kulových kloubů, pryžových ložisek a pružných vložek zadní nápravy různých vozů BMW řady 1, 3, 5, 6, 7, 8: závitové vřeteno (šestihranný klíč), sedm tlakových pouzder, jedno otevřené tlakové pouzdro, čtyři kotouče a jeden snížený kotouč. Tyto profesionální nástroje jsou optimálně upraveny na jednotlivé části vozidel a je možné ho tedy jednoduše používat. Stahovák kulových čepů zaručuje účinnou montáž a demontáž nosných kloubů. Práce pomocí jiných, běžně používaných nástrojů, může mít za následek poškození jednotlivých dílů a také zranění uživatele. Tato sada nářadí vodicích kloubů je vyrobena z odolné a trvanlivé ocele zaručuje věrné služby po mnoho let. A pokud půjdete s těmito nástroji k zákazníkovi nebo pokud ho nebudete chvíli používat, uložíte všechny jeho části čistě a bezpečně do přihrádek přepravního kufříku, který je součástí dodávky. Stahovák kulových kloubů by tedy neměl chybět v žádném profesionálním auto-servisu, ani v žádné kutilské dílně amatérského opraváře!

Při nákupu tohoto lisovacího přípravku MSW-CA-121 získáte od společnosti MSW profesionální nástroj, pomocí kterého můžete přesně, rychle a bezpečně opravovat, montovat či demontovat všechna běžná ložiska a hřídele. Jedna strana tlačných elementů slouží k vylisování a zalisování ložisek a hřídelí, druhá strana k práci na těsnicích kroužcích. Sada k nalisování ložisek nabízí devět různě velkých tlačných elementů, které můžete univerzálně a přesně používat a dále vhodný vyrážecí trn. V rozsahu dodávky této sady k nalisování ložisek jsou obsaženy tlačné elementy o průměrech 39,5 mm, 44,5 mm, 50 mm, 59 mm, 63 mm, 65 mm, 72 mm, 76 mm a 81 mm. K sadě patří rovněž vyrážecí trn vyrobený ze slitiny hliníku. Správnou kombinací trnu a lisovacího elementu zajistíte, aby se nápravy, ložiska a těsnění během práce na různých modelech vozidel nepoškodila. Tlačné elementy z trvanlivé hliníkové slitiny jsou velice odolné vůči úderům a umožňují rovnoměrný přenos síly; drsný povrch zarážecího trnu zaručuje optimální možnosti uchopení. Tak se tato sada hodí jak pro profesionální použití v automobilových servisech, tak i pro domácí dílnu. S touto univerzální sadou jste vybaveni pro různé práce v oblasti ložisek a hřídelí různých typů, modelů a značek vozidel. Všechny části této sady k natloukání ložisek jsou umístěny v praktickém přepravním kufříku, ve kterém je můžete přenášet přímo k zákazníkům. Pokud je zrovna nepotřebujete, tak jsou zde bezpečně uloženy.

Rozsáhlá sada nástrčných klíčů MSW-UNV-21 obsahuje 19 nástrčných ořechů o rozměrech 8 až 32 mm. Díky uchycení 1⁄2″ vnitřního čtyřhranu je možné používat nástavce s většinou běžných nástrčných, kloubových a úhlových rukojetí, jakož i klik a ráčen (nejsou součástí dodávky). Toto nářadí na servis automobilů z oblasti dílenského vybavení společnosti MSW je univerzálně použitelné a nemělo by chybět v žádném auto servisu. Sada nástrčných klíčů patří k základní výbavě každého opraváře a každé dílny. Díky 19 ořechům o rozměrech od 8 do 32 mm a uchycení 1⁄2″ je tato sada ořechů univerzálně použitelná pro jakýkoliv úkol. Bez problémů a s vynaložením malé síly je možno povolovat i zadřené či zkorodované šrouby. Naše univerzální ořechy zvládají díky svému speciálnímu tvaru povolovat jak šestihranné šrouby, tak i šrouby s vysokým počtem zubů nebo s drážkou Torx a nemusíte si tedy kupovat další sadu jiných speciálních ořechů. Přitom má tato sada nástrčných klíčů dlouhou životnost i při každodenním používání. To zajišťuje výběr materiálu: Chrom vanadiová ocel se vyznačuje kombinací vysoké tvrdosti a zároveň vysoké elastičnosti. Kromě toho se díky podílu chromu udržují také oděr a koroze na velice nízké úrovni. Díky těmto vlastnostem je tato komplexní sada ořechů od společnosti MSW profesionálním nástrojem, který bude sloužit i v domácích dílnách po mnoho let. Sada nástrčných ořechů se dodává v praktickém kufříku, díky kterému je nářadí nejen připraveno k mobilnímu nasazení, ale také je možné ho řádně a rychle uložit a skladovat. Vyberte si vynikající kvalitu při nákupu vysoce kvalitních nástrčných ořechů všech běžných velikostí v rozsáhlé sadě od společnosti MSW!

Defektní ložiska kol se projevují rychlým a hlasitým klepáním a stejně jako každý opotřebovaný díl je nutné je vyměnit. Pro rychlou a efektivní práci nabízí společnost MSW sadu tlakových a tažných pouzder pro ložiska kol, vložky, ložiska a těsnění. Tento profesionální nástroj je vhodný pro různé velikosti ložisek a vložky podvozků, a proto by neměl chybět v žádném autoservisu! Při výměně ložiska kol, ale také různých vložek je tato sada tlakových a tažných pouzder optimálním přípravkem pro odborné a rychlé provedení jejich demontáže a následné montáže. V sadě naleznete různě velká tlaková pouzdra s vnitřním průměrem mezi 34 a 80 mm a vnějším průměrem mezi 44 a 90 mm, pomocí kterých můžete výměnu efektivním způsobem provádět. Ušetříte tak čas i peníze. Pomocí vhodných tlakových a tažných pouzder je možné náboj kola demontovat resp. namontovat přesně a bez vynaložení zbytečné námahy. Do správné polohy se nastaví na jednom z pěti vřeten. S těmito pouzdry je však možné také bez problémů demontovat i vložky, ložiska a těsnění. Vysoce kvalitní zpracování nástrojových prvků přitom prokazuje nesmírnou užitečnost při práci. Tento profesionální nástroj na ložiska kol je určen pro každodenní použití a je vyroben z pozinkované oceli – materiálu, který se osvědčil jako velmi odolný. Přepravní kufřík vám napomáhá udržet si přehled o všech částech soupravy a ty ukládat tak, abyste je měli vždy na dosah ruky.

Vadná ložiska kol se projevují rychlým a hlasitým klepáním a jako každý opotřebovaný díl je nutné je vyměnit. Aby toho bylo možné dosáhnout rychle a efektivně, nabízí společnost MSW stahovák ložisek kol. Toto profesionální nářadí je vhodné pro ložiska a náboje kol různých velikostí a nemělo by chybět v žádné autodílně! Při výměně ložisek je nástroj ideální pomůckou pro správnou a bezproblémovou demontáž a následnou montáž. Sada obsahuje nástroje různých velikostí pro účinnou výměnu ložisek kol (např. Audi A2, Seat Ibiza, Škoda Fabia, VW Fox nebo Polo). To vám pomůže ušetřit čas a peníze. Ložiska a náboje kol lze měnit přímo na vozidle. Demontáž vzpěry přitom není bezpodmínečně nutná, díky čemuž lze bez větších přípravných prací vytlačit ložisko kola příslušnými pouzdry. Nové ložisko kola lze poté zatlačit zpět do dříve očištěného sedla pomocí starého. Profesionální nářadí pro ložiska kol se vyznačuje vysokou kvalitou zpracování. Bylo zkonstruováno pro každodenní použití, přičemž ocelové prvky s antikorozním povlakem jsou obzvláště odolné. Přepravní kufr vám pomůže udržet si přehled o všech částech sady a mít je vždy na dosah ruky.

Ať už v dílně nebo v havarijní službě – stetoskop pro motory MSW-CA-117 je účinným kontrolním přístrojem, který efektivně a rychle vnímá zvuky motorů a dalších dílů vozidla. Zřetelně jasné výsledky kontroly umožňují údržbu nebo opravu součástí motoru, jako jsou ventily, ložiska nebo písty, stejně jako závad na alternátoru, diferenciálu nebo karoserii. Stetoskop je dokonalým doplňkem k vašemu nářadí k seřízení motorů značky MSW! S automechanickým stetoskopem máte k dispozici celkem šest kanálů v jednom zesilovači, které můžete ovládat jednotlivě. Pomocí šesti senzorů, z nichž každý se skládá z krokosvorky a kabelu o délce 4,8 m, můžete kontrolovat širokou škálu zkušebních bodů na motoru, jako jsou písty nebo ložiska a převody. Přitom poskytuje elektricky zesílený akustický signál vysílaný sondou jasné výsledky, které můžete použít pro opravu nebo údržbu vozidla. Kontrolní přístroj je nepostradatelným pomocníkem havarijní služby, který vám umožní rychle a spolehlivě zjistit poškození vozidla už na silnici. Praktický přístroj je uložen v kufříku, který lze snadno přepravovat. Ale také v autodílně představují univerzální možnosti použití stetoskopu pro diagnostiku motorů, převodovek, katalyzátorů, vstřikovacích trysek paliva, ventilů a chladičů nedocenitelný přínos. Polstrovaná sluchátka jsou mimořádně pohodlná pro delší práci. Poslouchejte zvuky nejrůznějších vozidel ještě zřetelněji pomocí nářadí na automobily značky MSW!

Při nákupu stahováku kloubů MSW-CA-118 od společnosti MSW získáte vhodný nástroj na jednoduché a účinné odstraňování kulových hlav, jako jsou např. hlavy řídicí tyče, nosné klouby, čepy náprav nebo hlavní páky řízení různých modelů aut. Tento stahovák kulových čepů je určen pro profesionální autoservisy, ale také pro domácí použití, jako nezbytná výbava každého amatérského automechanika. Tato multifunkční sada stahováků kloubů se skládá z vřetene, jednoho nástroje na vytlačení kulových kloubů, jednoho nástroje na vytlačení hlavy spojovací tyče, jednoho dvouramenného stahováku hlavní páky a ramen řízení, jednoho dvouramenného stahováku spojovacích tyčích a páky řízení a jednoho dvouramenného stahováku kuličkových ložisek. Tímto způsobem je umožněna profesionální demontáž různých kulových hlav a pohodlná a jednoduchá výměna kulových hlav různých systémů. Demontáž kulových čepů pomocí jiných, běžně používaných nástrojů, může mít za následek poškození částí auta a také zranění uživatele. Při používání stahováku kulových kloubů od společnosti MSW jste naopak vždy chráněni před jakýmkoliv úrazem. Tento nástroj na vytlačení hlavy spojovací tyče je vyroben z pevné karbonové ocele a zaručuje, i v případě vysokého namáhání při používání, vysokou odolnost a dlouhou životnost jednotlivých jeho částí. I komplikované pracovní operace tak můžete provádět vždy efektivně a bezpečně. Všechny části zařízení jsou umístěny v komfortním a ergonomickém plastovém kufříku s praktickým držákem. Individuálně tvarované přihrádky v kufříku zajišťují, že jsou nástroje vždy přehledně uspořádány, a že je možné je po použití přehledně uložit na správné místo.

Se stahovákem kulových kloubů MSW-SPS-11 značky MSW, odborníka na vysoce kvalitní automobilové nářadí, získáte to správné vybavení pro rychlou a snadnou montáž a demontáž kulových kloubů na přední nápravě různých modelů VW T4. Kulový kloub je určen pro profesionální dílenské práce, ale používají ho také hobby mechanici jako základní výbavu. Obsah dodávky zahrnuje vše, co potřebujete k výměně horních kulových kloubů na přední nápravě u modelů VW T4, jako je Bus, Multivan, California nebo valník: dva přítlačné kusy k vytlačení, jeden přítlačný kus k vtlačení a dvě různé redukční vidlice se zajištěním – jedna pro demontáž (velikost 7), jedna pro montáž (velikost 6). Extrakční zvon má tvrzené tlakové vřeteno se šestihranným pohonem (24 mm). Vzhledem k tomu, že tímto nástrojem nemusíte odstraňovat příčné ramena, ušetříte nejen spoustu času, ale také peníze – nemluvě o fyzické námaze. Profesionální nástroje jsou optimálně přizpůsobeny různým prvkům motoru, a proto se snadno používají. Extraktor kulových kloubů zaručuje nejúčinnější způsob demontáže a instalace kulových kloubů. Práce s jinými komerčně dostupnými nástroji může poškodit součástky i poranit uživatele. Sada nástrojů pro vodicí klouby je vyrobena z houževnaté a odolné oceli, která vám bude sloužit mnoho let. Pokud chcete jít s nástroji k zákazníkům nebo pokud se nepoužívají, můžete veškeré nářadí přehledně a bezpečně uložit do přepravního kufru. Stahovák kulových kloubů by neměl chybět v žádné automobilové dílně ani v garáži amatérských nadšenců aut!

Otevřete zcela bez problémů kolíky na plochých a válcových konektorech pomocí vypichováku výrobce MSW. Tato rozsáhlá sada vám usnadní opravy většiny vozidel a neměla by proto chybět v žádné dílně. Odblokovávací nástroj pro konektory vozidel je vyroben z otěruvzdorných materiálů. A je tedy velice odolný. Kromě toho dobře padne do ruky. Defektní konektory bez problémů odstraníte pomocí ergonomických úchytů – a to zcela bez poškrabání. Sada vypichováků díky svému rozsahu 23 dílů zvládne téměř všechny konektory vozidel. Vložte vhodné odblokovávací nářadí na uvolňovací špičku kolíku. Nástroj zatlačí protihrot do pouzdra kolíku a pevné usazení tak uvolní.

Při nákupu této sady na natloukání ložisek MSW-CA-119 získáte od společnosti MSW profesionální nástroj, pomocí kterého můžete přesně a bezpečně montovat ložiska a těsnění. Sada obsahuje různě velké tlačné elementy, které můžete univerzálně a přesně používat. Dále je vhodná i na pouzdra a řemenice. Stahovací kroužky z nylonu jsou extrémně odolné vůči úderům a při zatloukání přenášejí rovnoměrně sílu na celé ložisko. Správnou kombinací zarážecí trubky a stahovacího kroužku zajistíte, že síla natloukání nebude nikdy vedena přes tělo válce ložiska. Místo toho je zajištěna šetrná montáž bez styku kov na kov a nedojde k poškození náprav, pouzder ložisek a ani těsnicích kroužků ložiska. V rozsahu dodávky této sady na natloukání ložisek naleznete tlačné elementy o průměru 10 – 90 mm, jakož i dva tlačné kotouče o velikostech 45 – 100 mm a 50 – 110 mm. Tři zarážecí trubky ze slitiny hliníku jsou maximálně odolné vůči úderům a umožňují využití všech možností při zatloukání ložiska. Nalisování se provádí kladivem bez zpětného pohybu (není součástí dodávky). Všechny části této sady k natloukání ložisek jsou umístěny v praktickém přepravním kufříku, ve kterém je můžete přenášet přímo k zákazníkům. Pokud je zrovna nepotřebujete, tak jsou zde bezpečně uloženy.

Při nákupu této 21dílné sady stahováků kulových kloubů MSW-MBJ21.2 z oblasti dílenského vybavení společnosti MSW získáte kompletní výbavu k jednoduché a účinné demontáži a montáži kulových kloubů systémů řízení u dodávek, pick-upů, malých nákladních automobilů nebo SUV různých výrobců. Tato sada nářadí je určena pro profesionální autoservisy, ale také pro domácí použití, jako nezbytná výbava každého amatérského automechanika. Tato multifunkční sada stahováku kloubů se skládá z 21 částí nářadí různých velikostí a průměrů, pomocí které je možné demontovat či montovat kulové klouby různých rozměrů. Kromě širokého spektra různých dodávek, pick-upů, malých nákladních automobilů nebo SUV, se tento stahovák kloubů hodí především pro modely: dále pro třídy automobilů: jakož i pro mnoho dalších evropských dodávek, sportovních a užitkových automobilů. Tento nástroj na vytlačení hlavy spojovací tyče nabízí u automobilů ten nejjednodušší a nejúčinnější způsob výměny kulových kloubů. Demontáž nejrůznějších kulových kloubů pomocí jiných, běžně používaných nástrojů, může mít za následek poškození částí auta a také zranění uživatele. Při používání sady stahováků kloubů od společnosti MSW jste naopak vždy chráněni před jakýmkoliv úrazem. Toto nářadí je vyrobeno z pevné ocele a zaručuje, i v případě vysokého namáhání při používání, vysokou odolnost a dlouhou životnost jednotlivých jeho částí. I komplikované pracovní operace tak můžete provádět vždy efektivně a bezpečně. Všechny části zařízení jsou umístěny v komfortním a ergonomickém plastovém kufříku s praktickým držákem. Individuálně tvarované přihrádky zajišťují, že jsou nástroje vždy

Defektní ložiska kol na sebe upozorňují rychlým a hlasitým klepáním a stejně jako i ostatní opotřebitelné díly se musejí občas měnit. Pro rychlou a efektivní výměnu nabízí společnost MSW tento stahovák ložisek kol. Náš profesionální nástroj je vhodný pro různé velikosti ložisek a nábojů kol ve vozidlech s předním pohonem a neměl by tedy chybět v žádném autoservisu! Při výměně opotřebitelného dílu ložisek kola je tento nástroj optimálním pomocným prostředkem pro odborné a rychlé provedení demontáže a následné montáže. V sadě se nachází devět různě velkých adaptérů, tři tlaková pouzdra, tři závitová vřetena, jakož i šest závitových svorníků a jeden provozní návod, pomocí kterého můžete výměnu efektivním způsobem provést. Ušetří Vám to jak čas, tak i peníze. Výměnu ložisek i nábojů kol můžete provádět přímo na vozidle. Demontáž pružící jednotky není nezbytně nutná a ložisko tak můžete s vhodnými pouzdry vytlačit bez náročných přípravných prací. Nové ložisko kola pak můžete pomocí toho starého napresovat na dosedací plochu, kterou nejprve očistíte. Vhodným tlačnými nástroji je možné náboj kola přesně a s vynaložením malého úsilí opět natáhnout zpět. Zde se ukazuje vysoce kvalitní zpracování částí nástroje jako velice důležité. Tento profesionální nástroj na ložiska kol je určen pro každodenní použití a jeho jednotlivé ocelové části opatřené nerezovou vrstvou se osvědčily jako velice odolné. Přepravní kufřík vám pomáhá udržovat si přehled o všech jednotlivých dílech, které jsou zde úhledně uloženy. 9 adaptérů a 3 tlaková pouzdra mají následující rozměry:

 • 55,5 mm 2-3/16″
 • 59 mm 2-11/32″
 • 62 mm 2-7/16″
 • 65 mm 2-9/16″
 • 66 mm 2-19/32″
 • 71,5 mm 2-13/16″
 • 73 mm 2-7/8″
 • 78 mm 3-3/32″
 • 84 mm 3-9/16″
 • 86 mm 3-13/32″
 • 92 mm 3-19/32″

Skládací stojan pro odkládání autoskel MSW-WR-100 byl vyvinut na optimální uložení a bezpečnou přepravu citlivých náhradních dílů. Tento propracovaný stojan zvládne umístit až devět autoskel na minimální ploše a neměl by tedy chybět v žádném autoservisu či dílně na výměnu autoskel. Proveďte optimalizaci přepravy, skladování a pracovních toků pomocí stojanu na autoskla z oblasti dílenského vybavení společnosti MSW!
 Díky práškované oceli je tento skládací stojan pro odkládání autoskel obzvláště robustní a odolný. Povrch odolný vůči klimatickým vlivům umožňuje skladování autoskel i pod širým nebem a jejich transport na otevřené ložné ploše. Jsou zde použity materiály odolné vůči povětrnostním vlivům a autoskla jsou rovněž chráněna před poškozením pěnovým polstrováním v kombinaci s pogumovanými prvky. Gumové krytky zabraňují sklouznutí skel při přepravě a spolehlivě přidržují skla ve stojanu. Díky speciální konstrukci je zde umožněno skladování až devíti skel ve velice malých vzdálenostech od sebe. Díky základním rozměrům pouhých 81 x 85,5 cm je možné skladovat či přepravovat autoskla na minimální ploše při maximálním využití daného prostoru.

Pomocí výsuvného napínáku pružin MSW-HCSC-02 ze sortimentu potřeb pro řemeslníky značky MSW dokážete snadno a bezpečně odstraňovat opotřebované vzpěry McPherson a tlumiče mnoha modelů Mercedes Benz bez nutnosti jejich rozebrání. Toto autonářadí umožňuje jak automechanikům a prodejcům vozidel, tak nadšeným domácím mechanikům bezpečnou a profesionální výměnu pružin.  Sada napínáků pružin se skládá z výsuvné rozpěrky a dvou párů upínacích hlav. Jsou vhodné pro většinu vzpěr McPherson s kuželovými a válcovými pružinami v mnoha modelech automobilů značky Mercedes Benz. Tento univerzální napínák pružin automobilů přitom můžete používat univerzálně pro přední i zadní nápravu.
 Dva páry upínacích hlav poskytují kontaktní plochy o průměru 70 až 150 mm, které jsou spolu s teleskopickým vřetenem určeny pro pružiny různých velikostí. Díky velkému rozpětí vřetene až 325 mm, které lze přesně přizpůsobit pružině v závislosti na páru upínacích hlav, nachází toto profesionální autonářadí univerzální využití. Přitom lze sedlo pružiny rychle a snadno vyměnit, aniž by bylo nutné rozebrání nápravy.
 Rozpěrka je vyrobena z uhlíkové oceli. Robustní a silná konstrukce umožňuje rychlou a naprosto přesnou práci. Pro snadnou přepravu je hydraulický pružinový napínák dodáván v kufříku, nástroj proto můžete použít přímo u svého zákazníka. Všechny části sady jsou uspořádány na dosah ruky v přepravním kufříku, ve kterém je můžete také bezpečně uložit.

Vadná ložiska kol se projevují rychlým a hlasitým klepáním a jako každý opotřebovaný díl je nutné je vyměnit. Aby toho bylo možné dosáhnout rychle a efektivně, nabízí společnost MSW stahovák ložisek kol. Toto profesionální nářadí je vhodné pro ložiska a náboje kol různých velikostí a nemělo by chybět v žádné autodílně! Při výměně ložisek je nástroj ideální pomůckou pro správnou a bezproblémovou demontáž a následnou montáž. Sada obsahuje nástroje různých velikostí , kterými můžete účinně vyměnit náboje a ložiskové jednotky kol o průměru 62, 66 nebo 72 mm. To vám pomůže ušetřit čas a peníze. Ložiska a náboje kol lze měnit přímo na vozidle. Demontáž vzpěry přitom není bezpodmínečně nutná, díky čemuž lze bez větších přípravných prací vytlačit ložisko kola příslušnými pouzdry. Nové ložisko kola lze poté zatlačit zpět do dříve očištěného sedla pomocí starého. Profesionální nářadí pro ložiska kol se vyznačuje vysokou kvalitou zpracování. Bylo zkonstruováno pro každodenní použití, přičemž ocelové prvky s antikorozním povlakem jsou obzvláště odolné. Přepravní kufr vám pomůže udržet si přehled o všech částech sady a mít je vždy na dosah ruky.

Profesionální sada na čištění sedel ze sortimentu potřeb pro řemeslníky značky MSW, je speciální sada nářadí na účinné čištění šachet a otvorů injektorů v hlavách válců. Pomocí této sady je možné spolehlivě vyčistit i dosedací plochy injektorů. Z důvodu své univerzálnosti by tato sada na čištění šachet injektorů neměla chybět v žádné dobře vybavené dílně a ani v garáži žádného kutila. Tato sada na čištění sedel je použitelná pro širokou paletu vozidel, protože jsou zde různé velikosti jednotlivých přípravků. V sadě se kromě praktických drátěných kartáčů nacházejí také praktické nástavce, které vám přístup k šachtě výrazně usnadní. Nástavce je možné vkládat také do vrtačky či aku-šroubováku v případě, že si chcete čištění usnadnit použitím strojního vybavení. Dále ještě kufřík obsahuje uzávěry různých velikostí. Uzavírací zátky se před každým čištěním vkládají do bloku motoru, z důvodu dočasného uzavření otvoru, ve kterém se jinak nachází špička trysky a měděný těsnicí kroužek. Uzavírací zátky zabraňují během čištění vnikání nečistot a prachu do motorového prostoru.

 Pomocí přiložených čisticích kartáčků pro dosedací plochy injektorů odstraníte šetrně zbytky spalin, aniž byste povrch nějakým způsobem poškodili. Díky různým velikostem je možné využívat kartáče pro různé druhy vozidel. Na závěrečné čištění špičky trysky je v sadě také úzký výstružník. Doporučujeme, po použití očistit jednotlivé díly sady a zbavit je zbytků spalin a kovových úlomků. Tak jsou nástroje vždy připraveny k dalšímu použití. Správnou údržbou dále zajistíte také bezporuchovou funkčnost a přispějete k dlouhé životnosti sady na čištění sedel.  Z důvodu zajištění uložení bez vnikání prachu je sada pro čištění sedel dodávána v přepravním kufříku z pevného plastu. Vnitřní prostor je vybaven pro každý díl přesným vybráním, a každou část nářadí je možné po použití bezpečně a přehledně uložit. Kufřík lze pohodlně přenášet pomocí praktické rukojeti.

V základní výbavě Vašeho autoservisu nesmějí tyto kulaté kartáče rozhodně chybět! Ať se jedná o servis či opravu vozidel – řádné vyčištění vedení zde musí být samozřejmostí. S 38dílnou sadou kulatých kartáčů MSW-UNV-11 od společnosti MSW máte vždy vhodný kartáč po ruce, pokud chcete odstranit nečistoty nebo rez. Tato sada univerzálních kartáčů na čištění se skládá vždy z dvanácti drátěných kartáčů s mosaznými a ocelovými nerez štětinami. Takto bezpečně odstraníte i silně přilepené nečistoty a rez z potrubí, pouzder a také válců. Dvanácti nylonovými kartáči můžete šetrněji čistit i vedení – ať se jedná o servis nebo opravy motorových dílů nejrůznějších vozidel. Kartáče mají průměr 8 až 19 mm a mohou se tedy používat jak u slabých, tak i u tlustých trubek. Pro manuální použití je v dodávce násada s uchycením 1/4″. Tak můžete kartáč použít rychle a bez problémů. V případě potřeby se může toto uchycení prodloužit o 150 mm, takže ho můžete využívat pro různé práce v oblasti čištění. Obzvláště výkonné a pohodlné je použití, pokud kartáč upevníte do vrtačky nebo pneumatické vrtačky. Tato 38dílná sada pro použití v autoservisech se dodává v přepravním kufříku. Jsou zde objímky pro mosazné drátěné kartáče, kartáče z ušlechtilé ocele a nylonové kartáče, které jsou přehledně uloženy dle svého průměru. Kromě toho zde naleznete také násady a prodloužení. A tak můžete tuto sadu používat pro servisní zásahy a opravy i mimo Vaši dílnu!

Jednou z nejdůležitějších částí každého osobního vozidla jsou jeho brzdová vedení, která musejí poskytovat spolehlivé služby. Ale i velice kvalitně provedená vedení se časem opotřebují, a to buď agresivním působením posypové soli nebo dalšími vlivy okolního prostředí. Pomocí této lemovačky snadno opravíte či vyměníte každé brzdové vedení, přesným olemováním jeho konců a úpravou jeho spojovacích dílů. S naší hydraulickou lemovačkou upravíte konce každého vedení; v případě brzdových či hydraulických vedení za účelem přesného zajištění přesuvných kotoučů pro správné provedení spoje. Upínací čelisti a tlačné elementy jsou dimenzovány na opracování brzdového vedení o průměru od 4,75 do 6 mm a k vytváření normovaných DIN konvexních obrub a dvojitých obrub dle požadavků SAE. Díky hydraulickému upínacímu zařízení a vysoce kvalitním materiálům jednotlivých částí nástroje, je možné bez problémů lemovat i ocelová vedení. Manipulace s upínacím zařízením a s upínacími čelistmi a tlačnými elementy je velice jednoduchá a může se provádět přímo u automobilu. Modifikace umožňují deformace v úhlu 45°, které jsou nezbytné pro přesuvné šrouby. 15dílná sada je dodávána v plastovém kufříku, ve kterém jsou jednotlivé díly přehledně uspořádány a kufřík se dá díky integrovanému držadlu snadno přenášet.

Souprava stahováku ložisek MSW-BP5.2 od společnosti 10062 je profesionální sada nářadí, určená k demontáži vnitřních ložisek různých automobilů a strojů, jako jsou např. převodová či pilotní ložiska. Souprava slouží k opravám osobních vozidel, dodávek, motorek a profesionálně či komerčně užívaných vozidel.
 Tento stahovák vnitřních ložisek vás přesvědčí svoji vynikající silou v tahu, která vyvine při stahování sílu kluzného kladiva o váze 0,94 kg. Z tohoto důvodu potřebujete při používání této soupravy i u velice pevně usazených ložisek pouze malou sílu k jejich vytažení.
 Stahovací trny jsou vyrobeny z vysoce kvalitní chrom molybdenové ocele, která je ještě daleko odolnější než běžná ocel. Tak jsou dané nástroje velice dobře chráněny vůči korozi a zlomení, ke kterému může docházet z důvodu tečení oceli. Kluzné kladivo, které je rovněž součástí dodávky, je vyrobeno z ocele, která se rovněž vyznačuje vysokou odolností vůči korozi a zlomení, jakož i výraznou stahovací silou.
 Tato souprava stahováku ložisek nabízí všem znalcům obzvláště bezpečný způsob, demontáže různých dílů vozidel a strojů. Při používání provizorního nářadí, jako je například kladivo, může dojít k nechtěnému poškození vozidla a stroje a dokonce i k poranění uživatele. Při používání silného kluzného kladiva a této soupravy profesionálního příslušenství, k těmto škodám nemůže docházet.
 Tato 5dílná sada obsahuje čtyři stahovací trny, které je možné použít na většinu vnitřních ložisek o průměru 10 až 32 mm. Kompletní sada stahováku ložisek je umístěna v praktickém plastovém kufříku, který je pro každý prvek nářadí vybaven samostatnou přihrádkou. Díky pohodlnému držadlu je možné kufřík bez problémů přenášet, takže ho máte vždy po ruce.

Defektní ložiska kol na sebe upozorňují rychlým a hlasitým klepáním a stejně jako i ostatní opotřebitelné díly se musejí občas měnit. Aby to mohlo být provedeno co nejefektivněji, nabízí společnosti MSW sadu opěrných pouzder pro ložiska kol a také pro různé vložky, ložiska a těsnění. Náš profesionální nástroj je vhodný pro různé velikosti ložisek a vložky podvozků a neměl by tedy chybět v žádném autoservisu! Při výměně ložiska kol, ale také různých vložek je tato sada tlakových a tažných pouzder optimálním pomocným prostředkem pro odborné a rychlé provedení jejich demontáže a následné montáže. V sadě naleznete různě velká tlaková pouzdra s vnitřním průměrem mezi 34 a 72 mm a vnějším průměrem mezi 44 a 82 mm, pomocí kterých můžete výměnu efektivním způsobem provádět. Ušetří Vám to jak čas, tak i peníze. Pomocí vhodných tlakových a tažných pouzder je možné náboj kola demontovat resp. namontovat přesně a bez vynaložení zbytečného úsilí. Do správné polohy se nastaví na jednom ze čtyř hřídelí s oběma tlakovými matricemi S těmito pouzdry je však možné také bez problémů demontovat i vložky, ložiska a těsnění. Zde se ukazuje vysoce kvalitní zpracování částí nástroje jako velice důležité. Tento profesionální nástroj na ložiska kol je určen pro každodenní použití a jeho jednotlivé ocelové části opatřené nerezovou vrstvou se osvědčily jako velice odolné. Přepravní kufřík Vám pomáhá udržovat si přehled o všech jednotlivých dílech, které jsou zde úhledně uloženy.

Při nákupu stahováku kloubů MSW-BJR-P.2 od společnosti MSW získáte vhodný nástroj na jednoduché a účinné odstraňování kulových hlav různých modelů automobilů. Tento stahovák kulových čepů je určen pro profesionální autoservisy, ale také pro domácí použití, jako nezbytná výbava každého amatérského automechanika. Tato multifunkční sada na stahování kulových kloubů se skládá z jednoho tlačného vřetene a pěti rychle vyměnitelných vidlic o rozměru 20, 22, 24, 27 a 30 mm. Je tak možné provedení profesionální demontáže různých kulových hlav, čepů nápravy nebo hlav řídicí tyče. Tento profilovaný přítlačný šroub umožňuje velký úhel rozevření a byl navržen speciálně pro klíč na šestihrannou matici, který vytvoří nezbytný otáčecí moment k odstranění vtlačených kulových čepů. Tímto způsobem je umožněna pohodlná a jednoduchá výměna kulových hlav různých systémů. Tento nástroj nabízí nejjednodušší a nejúčinnější způsob výměny kulových čepů automobilů. Demontáž kulových čepů pomocí jiných, běžně používaných nástrojů, může mít za následek poškození částí auta a také zranění uživatele. Při používání stahováku kulových kloubů od společnosti MSW jste naopak vždy chráněni před jakýmkoliv úrazem. Tento nástroj na vytlačení hlavy spojovací tyče je vyroben z pevné ocele a zaručuje, i v případě vysokého namáhání při používání, vysokou odolnost a dlouhou životnost jednotlivých jeho částí. I komplikované pracovní operace tak můžete provádět vždy efektivně a bezpečně. Všechny části zařízení jsou umístěny v komfortním a ergonomickém plastovém kufříku s praktickým držákem. Individuálně tvarované přihrádky v kufříku zajišťují, že jsou nástroje vždy přehledně uspořádány, a že je možné je po použití přehledně uložit na správné místo.

Univerzální 21dílná sada na frézování vstřikovačů MSW-EGN-11 obsahuje vše, co potřebujete pro profesionální čištění a přepracování sedel vstřikovačů a žhavicích svíček. Vysoce specializované nářadí pro vozidla je díky robustní konstrukci jednotlivých prvků a vysoké míře přesnosti u nejrůznějších vozidel ideální pro ambiciózní nadšence i profesionální dílny. Sadu nářadí pro frézování a čištění vstřikovačů tvoří celkem 21 dílů: tři vodicí šrouby pro frézy s vnějším šestihranem, tři frézovací hlavy, vytahovač těsnicích kroužků a upínák pro vrtačky, kloubový hřídel, dva krátké a dva dlouhé kartáče, šest vodicích zátek pro uzavření jehly trysky stejně jako držák. S tímto příslušenstvím pro automobilové nářadí můžete vyčistit sedla vstřikovačů a žhavicích svíček téměř u každého modelu vozidla. Fréza a všechny ostatní nástroje jsou vyrobeny z oceli s antikorozním povlakem a zaručují tak vysokou odolnost i při nejvyšší zátěži. Díky dokonalé kompatibilitě je zabráněno poškození vstřikovače a motoru a je minimalizováno riziko zranění uživatele. Zvolte nejbezpečnější cestu se sadou na frézování vstřikovačů značky MSW. Kompletní sada pro čištění sedel vstřikovačů je umístěna v praktickém plastovém kufříku na nářadí, který disponuje úložným prostorem pro každý díl. To znamená, že každý nástroj lze po použití bezpečně a řádně uložit. Kufřík lze pohodlně přenášet díky držadlu.

Chcete provést demontáž zpětného zrcátka, ale prostě to nejde? Pak vám chybí to správné nářadí! Tato 11dílná sada montážních klínů MSW-CA-109 od společnosti MSW, která je představitelem vysoce kvalitní výbavy do automobilových servisů, je ideálním nářadím na šetrnou demontáž a montáž různých obložení, těsnění, svorek, vestavěných dílů a také lišt v a na vozidle. Jedenáct užitečných pomocníků, bez nichž by se neměl obejít žádný profesionál, a ani domácí kutil! Díky širokému výběru různých tvarů, délek a hlavic, je možné demontovat i montovat většinu automobilových dílů. Díky konstrukci těchto uvolňovacích nástrojů dosáhnete pomocí pák o rozměrech od 16 do 21 cm i na těžko přístupná místa: zrcátka, obložení dveří, přístrojové desky, gumová těsnění, ozdobné lišty či reflektory. Neocenitelné služby vám tyto pevné montážní páky poskytnou také při práci u lodí, letadel nebo v domácnosti. Tato montážní sada na obložení vnitřního prostoru je vyrobena z plastu, který je zesílený nylonem, který nepoškodí ani nepoškrábe povrch vašeho vozidla. I když je daný materiál velice měkký, nástroje vás překvapí svoji stabilitou a pevností. Všech jedenáct montážních pák je uloženo v přehledném zavinovacím pouzdru, které je možné po použití bez problémů uložit nebo přenést přímo k zákazníkovi.

Kleště na hadicové spony ze sortimentu potřeb pro řemeslníky značky MSW je správnou volbou, pokud chcete odborným způsobem odstraňovat či instalovat spony na vedeních paliva, oleje a vody. S blokovacím mechanismem a 650 mm dlouhým bovdenem je tento nástroj vhodný i na těžko přístupné spoje a zajišťuje jak v domácích garážích, tak i v servisech efektivní a přesné výsledky. Díky velkému rozpětí je možné uchopovat různé druhy spon. Díky funkci blokování je možné tyto kleště na automobilové hadicové spony snadno zafixovat v libovolné poloze. Vyvážená hmotnost a ergonomická konstrukce kleští usnadňují manipulaci s nimi: pákový efekt optimalizují dlouhé držáky a pružina z ušlechtilé ocele. Kleště jsou vyrobeny z odolné uhlíkové ocele, na držadlech jsou potaženy plastem a umožňují tak bezpečnou práci a to i při vysokém vynaložení síly.

Kleště na upnutí manžet nápravy výrobce MSW slouží k odborné a bezpečné montáži manžetových spon nebo k šetrnému odpojování hadic u všech běžných modelů a značek aut. Toto nářadí do autoservisů přesvědčí jak profesionály v autoservisech, tak i kutily v domácí garáži.  Díky rozpětí 21 mm je možná bezproblémová montáž všech běžných spon manžet náprav. Upínací čelisti jsou vyrobeny pod úhlem 90°, aby bylo možné dostat se i na nedostupná místa. Tak je možné manžety pomocí těchto kleští dobře uchopit a spolehlivě uzavřít.  Manipulaci usnadňují vyvážená hmotnost a ergonomický design kleští. Dlouhé rukojeti zvyšují pákový efekt, zatímco plastový potah umožňuje bezpečnou práci i při velké námaze. Výsledek: manžety náprav zůstávají bezpečně upevněny sponou až do uvolnění blokování. Pevná konstrukce z uhlíkové ocele není jen velice odolná, ale také maximálně vyvážená tak, že kleště optimálně padnou do ruky. Vsaďte na profesionální řemeslnické potřeby a kupte si kleště na upnutí manžet nápravy výrobce MSW!

Pomocí nýtovačky výrobce MSW dělíte a nýtujete manuálně hnací a řídicí řetězy. Toto praktické automobilové nářadí se snadno obsluhuje a je vhodné do servisů a i pro domácí kutily. K této nýtovačce řetězů patří 3 dělicí hroty různých velikostí: 2,2 mm, 2,9 mm a 3,8 mm. Hroty umožňují práci na různých řetězech od 35 do 630. Vyberte si na rozpojení řetězu vhodný hrot a vložte libovolnou pružinu. Následně vložíte obě dvě části do vedení děličky řetězu. Pro lepší uchopení umístěte na nástroj dodaný úchyt. Nyní upevněte nýtovačku na řetěz. Až dosedne na dělený článek, utáhněte upínací šroub děličky, až se čep v řetězu uvolní. Nýtování: Pokud sedí nový zámek se západkou a kroužky na zvoleném místě, upevněte ho pomocí nýtovačky. Vložte sem vhodný adaptér. V posledním kroku zanýtujte čepy po jednom pomocí dodaných kovadlinek. Upínací šroub znovu utáhněte, až je čep zanýtován. Nýtovačka na řetězy motorek je vyrobena z odolné uhlíkové ocele a má dlouhou životnost: nářadí obdržíte v praktickém přepravním kufříku.